1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yağmalama ve hırsızlık yakıştı mı gözüm?
Yağmalama ve hırsızlık yakıştı mı gözüm?

Yağmalama ve hırsızlık yakıştı mı gözüm?

Terör örgütü IŞİD'e tepki bahanesiyle Van'da gerçekleştirilen izinsiz gösterilerde yakılan ve yağmalanan iş yerleri, kundaklanan araçlar ile saldırıya uğrayan resmi kurumlarındaki son durum günün ilk ışıklarıyla görüntülendi.

A+A-
Kobani'ye saldıran terör örgütü IŞİD'e tepki gösterme bahanesiyle dün gösteri yapan gruplar, banka şubeleri, siyasi parti binaları, resmi kurumlar ve bazı alışveriş merkezlerine saldırdı, araçları yaktı. Van'da PTT'ye ait kargo binasının alt katı tahrip edilip, üst katı molotofkokteylleriyle yakıldı. Bitişiğindeki alışveriş merkezine ait 3 kamyonet kül oldu. Türk Kızılayı Kan Bağış Merkezi'nin 2 minibüsü ve onlarca özel araç yakılarak kullanılamaz hale getirildi.
 
Saldırıya uğrayan alışveriş merkezleri ise sabah saatlerinde de yağmacıların hedefi oldu. Alışveriş merkezlerindeki reyonları yağmalayan yaşları 9 ile 15 arasında değişen çocuklar, kendilerini çeken gazetecilere tepki gösterdi.
 
Ayrıca yanan kamyonet ve minibüslerden geriye kalan kablo veya demir kısımlar da yağmacıların hedefi oldu. Araç parçalarını satmak için söken yağmacılar aldıkları parçalarla gözden kayboldu.
 
once-yakildi-yikildi-sonra-yagmalandi-4851583.jpeg
 
once-yakildi-yikildi-sonra-yagmalandi-4851581.jpeg
 
26267698.jpg
26267007.jpg

HABERE YORUM KAT