1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yağmacılar yakalandı
Yağmacılar yakalandı

Yağmacılar yakalandı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, düzenlediği operasyonel çalışmalar kapsamında yağma suçu başta olmak üzere çeşitli olaylara karışan suçluları yakaladı.

A+A-
Diyarbakır polisi, çeşitli tarihlerde yağma suçuna karışan kişileri yakaladı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, düzenlediği operasyonel çalışmalar kapsamında yağma suçu başta olmak üzere çeşitli olaylara karışan suçluları yakaladı.
 
Çatı katına saklanmış
 
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, 5-16 Eylül tarihleri arasında yapılan çalışmalar kapsamında, Yenişehir ilçesi sorumluluk bölgesinde 6 ayrı mağdur çocuğa yönelik meydana gelen 3 ayrı yağma olaylarıyla ilgili olarak, yapılan titiz çalışmalar neticesinde, olayların şüphelisi olduğu tespit edilen A.S. isimli kişinin, görevlilerce yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde, ikametinin çatı katına saklanmış vaziyette yakalandığı açıklandı. Yakalanan şüpheli A.S. hakkında 3 ayrı yağma olayı ile ilgili olarak tahkikat düzenlendiği belirtilerek, meydana gelen olayları gerçekleştiren diğer şüpheli K.G. isimli şahsın ise daha önce işlemiş olduğu bir suçtan dolayı halen Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi'nde olduğunun tespit edildiği ifade edildi.
 
Cezaevine gönderildi
 
Açıklamada, K.G. hakkında da gerekli işlemlere başlanıldığı, A.S. isimli şüphelinin ise çıkarılmış olduğu adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edildiği kaydedildi.
 
Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ayrıca, bir başka çalışmanın ise, Sur ilçesi sorumluluk bölgesinde yaşandığı belirtildi. Açıklamada, müşteki O.Y. isimli şahsa yönelik olarak meydana gelen 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, yağma ve kasten yaralama' olayı ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda, olayın şüphelisi olduğu tespit edilen E.K.'nin yakalanarak, adli mercilere teslim edildiği bildirildi. 
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT