1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yağışsız dönem sona eriyor
Yağışsız dönem sona eriyor

Yağışsız dönem sona eriyor

DİYARBAKIR- Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölgesel Tahmin Merkezi, gelecek hafta itibariyle yağışsız dönemin sona ereceğini, yağışların başlayacağını duyurdu.

A+A-

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölgesel Tahmin Merkezi'den yapılan "Meteorolojik değerlendirmede", bölgenin Kurban Bayramı'ndan buyana genellikle yüksek basınç merkezinin etkisi altında bulunduğundan bölge genelinde yağış kaydedilmediği, hava sıcaklığının gündüzleri mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği, geceleri ise mevsim normali civarında olduğu belirtildi.

Değerlendirme raporunda şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan son meteorolojik tahminlere göre yağışsız günlerin yaşandığı ve hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bu dönemin bu hafta sonu ve gelecek hafta da bu bölge genelinde devam edeceği bekleniyor. Aylık tahmin çalışmalarımıza göre, normallerin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının gelecek hafta sonundan itibaren azalacağı, yağışsız dönemin sona ereceği ve yağışların Kasım ayı ortalamaları civarında gerçekleşeceği beklenmektedir."

HABERE YORUM KAT