1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yabancı öğretmenlerle İngilizce eğitimi
Yabancı öğretmenlerle İngilizce eğitimi

Yabancı öğretmenlerle İngilizce eğitimi

Diyarbakır'ın Bismil İlçesinde Nehir Eğitim Kurumları, yurtdışından gelen öğretmenler ile İngilizce öğretimine zenginlik kazandırdı.

A+A-
Diyarbakır'ın Bismil İlçesinde Nehir Eğitim Kurumları bünyesinde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren; anasınıfından 4. sınıfa kadar tüm sınıflarda İngilizce eğitimi verilen Nil Koleji'nde, öğrencilerinin İngilizce konuşma becerisini ve özgüvenini artırmak için yurtdışından gelen öğretmenler ile İngilizce öğretimine zenginlik kazandırdı.
 
İngilizce Zümre Başkanı Salih Yıldız; İngilizce öğretimine çok önem verdiklerini, yurtdışından gelen alanında uzman kişiler ile İngilizce öğretimini daha cazip hale getirmeye çalıştıklarını belirtti. Öğrencilerimiz, sınıfta, teneffüste, okul bahçesinde, oyun alanlarında, yemekhanede günün her anında İngilizce öğretmenleri ile iletişim halinde olduklarını, bu durumunda etkili öğrenime katkı sağladığını sözlerine ekledi.
 
Okul müdürü Murat Güroğlu, "Çağımızın özgüveni yüksek, donanımlı, kendine güvenen ve çok yönlü nesillere ihtiyacı var. Kolej olarak öğrencilerimizin akademik çalışmalarının yanında yabancı dil öğretimine çok önem veriyoruz. Öğrencilerimizi hayatın bütün kademelerinde gerekli olan İngilizceyi iyi derecede konuşur düzeyde mezun etmeyi hedefliyoruz. Bu hedefi gerçekleştirebilmek için bu eğitim-öğretim yılında yurtdışından gelen yabancı öğretmenler, İngilizce öğretmenlerimizle beraber çalışacaklar." dedi.
 

HABERE YORUM KAT