1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Ya Amedspor Fenerbahçe'yi de elerse'
'Ya Amedspor Fenerbahçe'yi de elerse'

'Ya Amedspor Fenerbahçe'yi de elerse'

TFF'nin Amedspor'a verdiği cezaya tepkiler çığ gibi.

A+A-

Diyarbakırspor'un eski Futbol Şube Sorumlusu Şahap Akçadağ, TFF'nin Amedspor'a karşı verdiği cezayı doğru bulmadığını belirterek, "Umut ediyorum ki TFF bu yanlıştan en kısa sürede geri döner" dedi.

Akçadağ, Amedspor'un 2.ligde olmasına rağmen namağlup olarak çeyrek finale kadar, bileğinin hakkıyla geldiğini ifade ederek, TFF'nin Amedspor'un buralara kadar gelebileceğini tahmin edemediği için böyle bir ceza yöntemine başvurduğunu savundu. Akçadağ konuşmasını şöyle sürdürdü: "Futbolun evrenselliği insanları barışa, dostluğa götürmesidir.

"AMEDSPOR'UN İLK TURLARDA ELENMESİNİ İSTERDİ"

TFF Amedspor'un buralara kadar gelebileceğini önceden tahmin etseydi, daha gruplara gelmeden önünü keserdi. Ben böyle görüyorum. TFF adaleti eşit şekilde dağıtmalıdır, bu işlere TFF girmemelidir. Adaletin topuzunu eşit uygulamazsa, o zaman hiç bir güvenirliği kalmaz. Amedspor'a verilen cezanın haksız olduğuna neredeyse tüm ülke hem fikir. Fenerbahçe ile eşleşmenin hemen ardından,  bir kaç saat sonra bunu açıklamalarıda telaşlarından kaynaklanıyor. "Ya Amedspor Fenerbahçe'yi de elerse" diye paniklediler. TFF aldığı bu kararı bir an önce düzeltmelidir.

Diyarbakır her zaman dostluğu ve misafirperverliği ile ün yapmıştır. Fenerbahçe ilk kez Diyarbakır'a gitmiyor, gitsin orada en güzel şekilde ağırlanır. Maçını oynar, gelir. TFF bu kararla futbolun ruhuna zarar vermektedir."

Etiketler :

HABERE YORUM KAT