1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Whatsapp artık görüntülü konuşturacak!
Whatsapp artık görüntülü konuşturacak!

Whatsapp artık görüntülü konuşturacak!

Whatsapp akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle telefonların içindeki vazgeçilmez uygulamalardan biri olarak göze çarpıyor. Whatsapp ekibi çok konuşulacak bir hamleye imza atmak üzere. İşte Whatsapp'ın yeni uygulamasının ayrıntıları...

A+A-

Akıllı telefonların en fazla tercih edilen uygulamalarından olan Whatsapp kullanıcılarına yenilikler sunmaya devam ediyor. Whatsapp'ın dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. Whatsapp'ın yeni piyasaya sürmeyi planladığı görüntülü konuşma uygulamasını sizler için inceledik. İşte detaylar...

Whatsapp artık hayatımızın değişilmez bir parçası haline geldi. Ses fotoğraf ve yazı ile iletişime geçebildiğimiz uygulama Whatsapp yeni bir uygulama ile geliyor. Ciddi bir hamle yapacak olan Whatsapp kullanıcılarına kolaylıklar sunmak için çalışmalarına devam ediyor. İşte detaylar...
 
WhatsApp'ın masaüstünde çalışan bir yazılım üzerinde çalıştığı dedikoduları songünlerde epey arttı. Windows ve Mac'te doğal olarak çalışacak olan istemci,WhatsApp'ın biraz daha yaygınlaşmasına yardımcı olacak.
 
WhatsApp, böyle bir yazılımın varlığı konusunda henüz yorum yapmasa da, Facebook'a yakın kaynaklar bilgisayar için Whatsapp uygulamasının kısa zamanda yayına verileceğini umuyor.
 
WHATSAPP WEB'TEN ÖTE
 
WhatsApp Web varken masaüstü programına çoğu kullanıcı ihtiyaç duymayacak gibi görünüyor. Ancak firma, sesli ve videolu görüşme işlevlerini masaüstü yazılım üzerinden daha rahat sunabileceğini düşünüyor. Bunun yanında WhatsApp Web için tarayıcınızın bir sekmesini sürekli açık tutmanız gerekiyor. Masaüstü programla birlikte bu sorun ortadan kalkabilir ve WhatsApp, masaüstünde çalışan Skype'ın karşısında güçlü bir alternatif haline gelebilir.
 

 --2146939.jpeg
Eğer bu sızıntı gerçekse WhatsApp, bilgisayarlarımıza tam anlamıyla yerleşmek üzere olabilir!
 
WhatsApp'ın masaüstünde çalışan bir yazılım üzerinde çalıştığı dedikoduları yapılıyor. Windows ve Mac'te doğal olarak çalışacak olan istemci, WhatsApp'ın biraz daha yaygınlaşmasına yardımcı olabilir.
 
WABetaInfo'nun paylaştığı görüntülerde WhatsApp'ın projesiyle ilgili belirli cümlelere çeviriler aradığı anlaşılıyor. Buradan masaüstü için yeni bir istemci geliştirildiği anlaşılıyor. WhatsApp, böyle bir yazılımın varlığı konusunda henüz yorum yapmış değil. Dahası sızıntının gerçek olduğunu garantilemenin bir yolu da bulunmuyor.
 
WhatsApp Web varken masaüstü programına çoğu kullanıcı ihtiyaç duymayacak gibi görünüyor. Ancak firma, sesli ve videolu görüşme işlevlerini masaüstü yazılım üzerinden daha rahat sunabileceğini düşünmüş olabilir. Bunun yanında WhatsApp Web için tarayıcınızın bir sekmesini sürekli açık tutmanız gerekiyor. Masaüstü programla birlikte bu sorun ortadan kalkabilir ve WhatsApp, masaüstünde çalışan Skype'ın karşısında güçlü bir alternatif haline gelebilir.
 
Yaklaşık bir yıl önce Web sürümünü yayına alan WhatsApp, kullanıcıların bilgisayarda daha etkin kullanım elde etmeleri için Windows ve Mac uygulamalarını devreye almaya hazırlanıyor.
 
Büyümesini sürdüren WhatsApp, hem mevcut kullanıcılarına daha pratik bir deneyim sunmak, hem de yeni alanlar yaratmak için geliştirmeler yapmaya devam ediyor. En son geçen sene Web sürümünü devreye alan şirket, bu defa daha radikal bir çıkışla, Windows ve Mac bilgisayarlar için uygulama hazırlığı içinde. Söz konusu geliştirmeye dair ekran görüntülerinin (aşağıdaki tweet’ten erişebilirsiniz) ortaya çıkmasıyla çakılan kıvılcım kısa sürede büyüdü.
 

HABERE YORUM KAT