1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ‘Vurulma anı kayıp kayıtlardan birinde olabilir’
‘Vurulma anı kayıp kayıtlardan birinde olabilir’

‘Vurulma anı kayıp kayıtlardan birinde olabilir’

Tahir Elçi cinayetini aydınlatacak birinci hususun görüntüler olduğuna dikkat çeken Diyarbakır Barosu komisyonundan avukat Mahsuni Karaman, vurulma anının bu kayıtlardan birisinde olabileceğini bu nedenle 17 saniyelik kaydın bulunmadığı polis kamerası gör

A+A-

DHA’ya konuşan Karaman,  “Tahir Elçi dosyasının faili meçhul bir niteliğe bürünerek sürüp gitmesi endişesi içindeyiz” dedi. Soruşturma dosyasına giren polis kamerası kaydında olay anına ilişkin 17 saniyelik kaydın olmamasının şüpheli olduğunu ifade eden Karaman, silah sesiyle kayıttan çıkılmasının şüphe yarattığını dile getirdi.

Elçin’in vurulma anının ikinci göstericinin Elçi’ye yaklaştığı an olarak tahmin ettiklerini söyleyen Karaman, herhangi birisinde bu anın da olabileceği ihtimali nedeniyle kayıtları önemsediklerini belirtti. Elçi’nin polis kurşunuyla da öldürülmüş olabileceğini ifade eden Karaman, Elçi cinayetini aydınlatacak birinci hususun görüntüler, ikinci hususun Elçi’nin ölümüne sebep olan mermi çekirdeğinin bulunması, üçüncü hususun ise  net bir tanıklık olduğunu kaydetti. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler