1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vuralspor Parasızlıktan kıvranıyor
Vuralspor Parasızlıktan kıvranıyor

Vuralspor Parasızlıktan kıvranıyor

Diyarbakır'da kendi öz kaynaklarıyla ayakta durmaya çalışan TFF 3.lig 5. grup takımı Bağlar Vuralspor'da cezalar kulübün canını yakmaya başladı.

A+A-

Diyarbakır'da kendi öz kaynaklarıyla ayakta durmaya çalışan TFF 3.lig 5. grup takımı Bağlar Vuralspor'da cezalar kulübün canını yakmaya başladı.

Son olarak, Diyarbakır'da oynanan karşılaşmada bir diğer Diyarbakır ekibi Kayapınarspor'u üstün bir oyunun sonunda yenen Vuralspor'da, TFF tarafından klübe  bugüne kadar kesilen 20 bin ytl nin nasıl ödeneceği yöneticileri kara kara düşündürüyor. Klüp yönetimi özellikle takımın gördüğü sarı kartlar için TFF'nin uyguladığı ceza sisteminde, bundan böyle bu cezaları oyunculara ödeteceğini açıkladı

Diyarbakır Bağlar Vuralspor, tesis yetersizliği ve yeni yönetmenlik gereği kartların sebep olduğu cezalardan dolayı sıkıntıya girdi.

 

Başkan Aydın Vural, kulüpten kaynaklanmayan cezalara anlam veremediğini söyledi. Maçlarını oynadıkları Beyaz Tebeşir Spor tesissindeki eksiklerin niye giderilmediğini ve ihale sürecinin niye hızlandırılmadığını hala anlayamadığını ifade eden Kulüp Başkanı Aydın Vural, ligde oynadıkları 5 maçta 20 Bin YTL para cezasına çarptırıldıklarını kaydetti.

Kayapınar Belediyespor maçında 8 sarı karttan dolayı 12 Bin YTL para cezasına çarptırıldıklarını da ifade eden Başkan Aydın Vural,”Bu yeni uygulamaları bizi epey sıkıntıya koydu. Zaten sıkıntılarımızın haddi hesabı yok. Bir de TFF’nin sarı kartlardan dolayı kestiği cezalar mevcut sıkıntımızı ikiye katladı. Bundan sonra sarı kart gören futbolcuya bizde aynı yaptırımı uygulayacağız” dedi.

Tesis sıkıntısının da kendilerini zor duruma koyduğunu ifade eden Başkan Vural,”Tesislerdeki eksiklerden dolayı bize para cezası kesiliyor. Bu eksiklerin giderilmesi için tesis ihaleye verilmiş. Ama kimsenin bir çivi çaktığı yok. İhale sürecinin hızlandırılması lazım, aksi halde her maçta ceza yiyeceğiz. Federasyon ayın 16’sına kadar bize mühlet verdi, aksi halde bu sahada maç oynanmayacak” diye konuştu.