1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vücut geliştirme Türkiye şampiyonu Diyarbakır'dan
Vücut geliştirme Türkiye şampiyonu Diyarbakır'dan

Vücut geliştirme Türkiye şampiyonu Diyarbakır'dan

Futboldan, voleybola, bilek güreşinden, okçuluğa birçok alanda derece yapan Dicle Üniversitesi, son olarak geçtiğimiz hafta Klasik Vücut Geliştirme Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmelerinde Dicle Üniversitesi Öğrencisi Davut Solmaz Türkiye 1.si oldu

A+A-

Futboldan, voleybola, bilek güreşinden, okçuluğa birçok alanda Türkiye ve Dünya derecelerine imza atan Dicle Üniversitesi, şampiyonluklara doymuyor.

Son olarak geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Klasik Vücut Geliştirme Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmelerinde Dicle Üniversitesi Öğrencisi Davut Solmaz Türkiye 1.si oldu.

Zonguldak'ta gerçekleştirilen şampiyonada 1. olan Solmaz bu başarının Türkiye'de 3. Türkiye şampiyonluğu olduğunu belirterek, Avrupa'da da bir 3'üncülüğünün bulunduğunu ifade etti.

AVRUPA ŞAMPİYONASINA HAZIRLANIYOR

İspanya'nın Santa Susanna kentinde 14-19 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Avrupa Şampiyonası'na katılacağını kaydeden Solmaz, daha önce 3. Olduğunu belirterek, bu defa daha iyi bir derece almak istediğini kaydetti. Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği 2. Sınıfta okuyan Solmaz, yarışmaya hazırlanmanın kolay olmadığını belirterek, yaklaşık altı ay boyunca alet çalışıp diyet yaptığını, kendi sıkletinde yarışabilmek için 6 ayda tam 20 kilo verdiğini söyledi. Diyarbakır'dan Avrupa'ya uzanan serüvenine bir Avrupa 1.liği şampiyonluğu da eklemek istediğini ifade eden Solmaz, bunun için sıkı çalıştığını vurguladı.

HABERE YORUM KAT