1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Voleybol turnuvası başlıyor
Voleybol turnuvası başlıyor

Voleybol turnuvası başlıyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde voleybol şenliği başlıyor.

A+A-
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı Spor Şube Müdürlüğü'nün düzenleyeceği voleybol şenliğinin startı 26 Şubat'ta verilecek. Bu yıl ki turnuvaya 16 takım ve toplam 140 kadın katılacak. Müsabakalar Diyarbakır Bağlar Belediyesi spor salonunda yapılacak. Turnuvaya katılan tüm takımlara plaket, ilk üç sırada yer alacak takımlara ise kupa verilecek. Turnuva 6 Mart'ta yapılacak olan final müsabakasıyla sona erecek.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Abdulvahap Saçaklıdır, cinsiyetçi zihniyetin spor anlayışı yerine eşitlikçi bir spor anlayışını kentte ortaya çıkarmak adına bu yıl voleybol şenliğinin ikincisini düzenleyeceklerini ifade etti. Saçaklıdır, kentte bulunan farklı kurum, kuruluş ve sendikalardaki kadınları bir araya getirerek, kadınlar arasındaki sosyal paylaşımları artırmak istediklerini dile getirdi. Kadın dayanışmasına katkıda bulunabilmek amacıyla düzenledikleri bu şenliğe 16 takım ve toplam 140 kadın sporcunun katılacağını kaydeden Saçaklıdır, “Bu tür etkinliklerimiz artarak, devam edecektir. Amacımız kadınların sosyal hayatta daha aktif rol alması ve sağlıklı ortamlarda spor yapabilmelerine olanak sağlamaktır” diye konuştu.
 
Turnuvaya Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kayapınar Belediyesi, Bağlar Belediyesi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, SES, Amed Kadın, DİKASUM, Tigris, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim, Sarmaşık, Dicle Kız Teknik Lisesi, Muazzez Sümer Kız Meslek Lisesi, Kayapınar Lisesi, Eğitim-Sen, DİSKİ, Lice Ceylan Önkol Genç Kadın takımları katılacak.
 
(YRT-ÖZ-Y)
 

HABERE YORUM KAT