1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Voleybol takımında oynayan 6 sporcu üniversiteye yerleşti
Voleybol takımında oynayan 6 sporcu üniversiteye yerleşti

Voleybol takımında oynayan 6 sporcu üniversiteye yerleşti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor bünyesindeki voleybol takımlarında oynayan ve kulübün dershane masraflarını karşıladığı 6 sporcu üniversiteye yerleşti.

A+A-

Kulübün bünyesindeki erkek ve kadın voleybol takımlarında oynayan 6 sporcu, kulübün dershane masraflarını karşılaması sayesinde üniversiteli oldu. 2. Lig ve 3. Lig'de mücadele eden voleybol takımlarının sahadaki başarılarının yanı sıra bu takımlarda oynayan sporcuların eğitimine de önem verdiklerini belirten kadın voleybol antrenörü Keziban Elgörmüş Ata, alt yapıdan yetişen ve profesyonel takıma kadar yükselip kendisini geliştiren gençlerin kulübün verdiği destek ile üniversiteyi kazanmasının gurur verici olduğunu söyledi. Ata, “Kadim şehrimizde 0-24 yaş arası 450 bin genç var. Sporda başarılı toplumlara bakıldığında tarihsel devrim içerisinde sporun ve sanatın yakınlıkları toplumsal başarılarda direk olarak etkilendiğini görmekteyiz. Spor eliyle bireye özgüven kazandırma, kendi kimliği ve rengiyle toplumda ifade gücünü artırabilmek önemlidir. Bugünkü tablo bunu işaret ediyor bu başarıda emeği geçen yönetim kurulu üyelerimize, hocalarımıza ve çok değerli spor emekçilerine teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Spor kulüplerinde tek amacın spor olmaması gerektiğini ifade eden Ata, eğitimin mutlaka dikkate alınması gerektiğinin altını çizdi. Ata, sporcu yetiştirirken en ön planda sporcunun eğitimine önem verdiklerini, her zaman barış yanlısı sporcular yetiştirme amaçlarının olduğunu ve toplumsal olaylara yaklaşılması gerektiği gibi müdahale edilmesini sürekli olarak söyleyip bu doğrultuda çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi. Ata, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor kulübünün sağladığı eğitim hizmetleri kapsamında 3 kadın 3 erkek olmak üzere toplam 6 sporcularının üniversite okumaya hak kazandığını ve bu sayının giderek arttığını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT