1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vitor Pereira'nın bavulu hazır
Vitor Pereira'nın bavulu hazır

Vitor Pereira'nın bavulu hazır

Yardımcılarıyla bir toplantı yapan Portekizli hoca, “Bu iş giderek çirkinleşiyor. Uzlaşıp gidelim” fikrini ortaya attı.

A+A-

Yardımcıları da bu fikre uydu. Pereira, tazminat şartlarını konuşmak için yönetime haber gönderdi.Fenerbahçe'nin Monaco'ya elenmesiyle topun ağzına gelen ancak "şimdilik" kaydıyla görevde kalan Vitor Pereira'nın, baskılar karşısındaki direnci giderek kırılıyor. "İstifa etmemi beklemek futbol cahilliğidir" diyen sarı- lacivertli hoca, karşılıklı anlaşarak yolları ayırmaya ise hazır olduğu mesajını verdi.

EN DOĞRUSU BU

Fotomaç Gazetesi'nin haberine göre Pereira, yardımcılarıyla yaptığı toplantıda, "Bu iş giderek çirkinleşiyor. Bu şartlarda göreve devam etmek, hem bize hem de Fenerbahçe'ye zarar veriyor. Yönetimle oturup konuşalım, tazminat şartlarında uzlaşıp gidelim. Bence bu şartlarda en doğrusu bu" fikrini ortaya attı. Yardımcıları da bu fikre uydu. Portekizli çalıştırıcı, başkan Aziz Yıldırım ile yaşadığı gerilim nedeniyle katılmadığı Hasan Ali'nin düğün töreninde, aldıkları kararı bir yardımcısı kanalı ile Fenerbahçeli bir yetkiliye ulaştırdı. Sürpriz gelişmeden başkan Yıldırım da haberdar edildi. Pereira 'nın yardımcılarıyla birlikte 4 milyon euro olan tazminatında indirim yapmaya hazır olduğu öğrenildi. Ancak yönetim acele karar vermek istemiyor.

KÜLFETİ FAZLA

Kamuoyunun beklentisi, Vitor Pereira gidince takımın başına daha kariyerli bir hocanın getirilmesi. Bunun mali külfetini kulüp şu anda karşılayacak durumda değil. Başkan ve kurmaylarının konuyu enine boyuna bir kez daha düşünüp, bu hafta içinde nihai bir karar vermeleri bekleniyor. Pereira ile yollar her an ayrılabilir. Tabii tersi de olabilir, Portekizlihocaya şartlar gereği yeniden "güvenoyu" verilebilir.

HAYALLER OBRADOVİC GERÇEKLER PEREİRA

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın kafasında hep futbolun başına basket takımının koçu Zeljko Obradovic gibi üst düzey bir çalıştırıcı getirmek var. Yönetim içinden de başkana destek çıkanların sayısı az değil. Ancak mali şartlar bu projenin hayata geçmesini engelliyor. Başkan, "Obradovic gibisini buluruz ama bu bize pahalıya patlar. Bu kalitede bir isim yüksek transfer bütçesi de ister. UEFA ile zaten başımız dertte. Kulübü daha fazla zora sokamayız" diyerek hayalini şimdilik de olsa erteliyor. .

HABERE YORUM KAT