1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Virajı alamayan meyve yüklü tır kaza yaptı
Virajı alamayan meyve yüklü tır kaza yaptı

Virajı alamayan meyve yüklü tır kaza yaptı

Cizre ilçesinde meyve yüklü TIR, virajı alamayınca kaza yaptı. Kaza nedeniyle araçta bulunan meyveler etrafa dağıldı.

A+A-

Edinilen bilgilere göre, Nusaybin’den gelip, Irak'a gitmekte olan Mesut Güzel yönetimindeki 33 ARU 45 plakalı erik yüklü TIR, Şırnak’ın Cizre ilçesindeki kavşakta virajı alamayınca devrildi.

TIR'da bulunan meyveler etrafa dağılırken, kazada ölen ya da yaralanan olmadı. Mersin’den yüklediği erikleri Irak’a götürmek için yola çıktığını belirten sürücü Mesut Güzel, buradaki viraj çok keskin olduğunu belirterek, uluslararası bir karayolundaki virajların bu kadar keskin olmaması gerektiğini ifade etti. Mühendislerin getirilerek, virajın incelenmesi gerektiğini savunan Güzel,“Bu virajda her gün kazalar yaşanıyor. Bugün benim başıma geldi ancak yarın başkalarının başına gelmesin. Kazadan dolayı yaklaşık 100 milyarlık zarar oluştu. Kaza yüzünden mağdur oldum” dedi.


VATANDAŞLAR KAVŞAĞIN DÜZELTİLMESİNİ İSTİYOR


Cizre'de yeni köprü, çevre yolu ve ilçe merkez yolunu birleştiren kavşakta sürekli kazaların meydana geldiğini belirten vatandaşlar da soruna çözüm bulunmasını istedi. Vatandaşlardan Kerem Ediş, "Kazanın nedeni bu virajdır. Virajı çok keskin yapmışlar. Burada hemen hemen her gün büyük çaplı maddi hasarlı kazalar yaşanıyor bu da büyük bir sıkıntıdır. Kazada ölü ve yaralı yok ama maddi zarar çok" diye konuştu.  

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler