1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vicdansızlara aman verilmiyor
Vicdansızlara aman verilmiyor

Vicdansızlara aman verilmiyor

Kayapınar ilçesinde gıda denetimleri devam ediyor.

A+A-

Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı dolaysıyla fırın, market ve tatlıcılara yönelik denetimlerini sürdürüyor. Denetimlerde kurallara uymadığı belirlenen 120 işyeri hakkında yasal işlem yapıldı.

Zabıta Müdürü Önder Öner, Ramazan ayı öncesi başlattıkları denetimlerin devam ettiğini belirterek, şunları söyledi:

GIDA DENETİMİ

"Yapılan denetimlerde eksik gramajla ekmek satan, son kullanma tarihi geçmiş gıda maddesi bulunduran ve temizlik eksiklikleri bulunun 120 iş yeri hakkında yasal işlem yaptık. Denetimlerde ele geçirdiğimiz son kullanma tarihi geçmiş bir tondan fazla gıda maddesi ele geçirildi. Bu iş yerleri hakkında yasal işlemler yapıldı ve para cezaları kesildi. Ayrıca son kullanma tarihi gıda maddesi sattıkları belirlenen söz konusu iş yerleri hakkında savcılıklara suç duyurusunda bulundu. Ele geçirilen gıda maddeleri Büyükşehir Belediyesi Çevre Kuruma Daire Müdürlüğü çöp depolama alanında imha edildi. Belediye olarak denetimlerimiz halkımızın sağlığı koruma adına devam edecektir. Ancak halkımızın bu konuda duyarlı olmaları ve şahit oldukları bu durumlar hakkında bizleri bilgilendirmelerini bekliyoruz."

DİLENCİLERE KARŞI

Önder, Ramazan ayı ile özellikle şehir dışında gelen dilenci sayısında artış olduğunu ifade ederek, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine yaptıkları operasyonda 20 dilenci hakkında işlem yaptıklarını bildirdi.

Özellikle kadın dilencilerin çocukları kullanmasının ise ayrı bir sorun olduğunu anlatan Öner, "İşlem yaptıktan sonra serbest bıraktık. Sonuçta bu konuda yapacağımız bize verilen yetki bu kadar" dedi.

HABERE YORUM KAT