Vicdansızlar!

Vicdansızlar!

Bankadan emekli maaşını alan 80 yaşındaki Halime Ekin, kapkaçılar tarafından soyuldu. "Paranı düşürdün" denilerek maaşını çaldıran Ekin şikayetci oldu.

A+A-

80 yaşındaki Halime Ekin, bankadan emekli maaşını çektikten sonra evinin önünde kapkaçı tarafından soyuldu. Yanına yaklaşan bir gencin "teyzeciğim paranı düşürdün bu 100 lira sizin mi" diyerek cüzdanına bakmasını isteyen hırsız, teyzenin cüzdanı çıkarmasıyla kapıp kaçması bir oldu.

EMEKLİ MAAŞINI ALIRKEN

Yenişehir ilçesinde oturan 80 yaşındaki Halime Ekin emekli maaşını çekmek için evinden dışarı çıktı. Bankadan maşanı aldıktan sonra eve doğru yürümeye başlayan Halime Ekin'e yaklaşan kimliği meçhul kapkaççı, "teyzeciğim paranı düşürdün bu 100 lira sizin mi" diyerek, para çantasına bakmasını istedi. Soyulacağından habersiz kapkaçcının dediğini yaparak, cebinden para cüzdanını çıkarıp bakmak isteyince, olan oldu. Kapkaççı çantayı aldığı gibi kayıplara karıştı.
Bir anda ne olduğunu anlamayan ve şaşkına dönen Halime Ekin'in çığlıkları üzerine çevredeki vatandaşlar yardıma geldi. Polise yapılan ihbarla olay yerine gelen hırsızlık masası dediktifleri soruşturma başlattı. Çahtasından üç aylık maaşı olan 3 bin lira para, 6 çeyrek ve iki adet yüzük ile bir küpe bulunan Halime Ekin'in kızı Sevim Ekin olayı şöyle anlattı.

BEN AYRILINCA OLDU

"Annemle ben emekli maaşının alamaya birlikte gittik. Dönüşte binan girişinde ben annemden ayrıldım annem yukarı çıkarken bir genç anneme teyze "siz yolda 100 liranızı düşürdünüz" diyor. Annemde bizim paramızın olmadığının söyledi. Anneme hele bir parana baka teyze demiş, annemde koyunundaki cüzdanın çıkarmasıyla hırsız alıp kaçmış. Annemin emekli maaşı ve biraz birikimi vardı onunda götürüp banka ya yatıracaktık. Annemin başına 5 kezdir geliyor.”

OLAYIN ŞOKUNDAKİ HALİME EKİN

Halime Ekin ise, gözyaşları içerisinde olayı şöyle anlattı: .” Ben ve kızım aylık maaşımı Yenişehir semtinde bulanan Ziraat bankasın da çekmeye gittik. Yanımda bir genç oturuyordu. Ben maaşımı çektim ve kızımla eve gidiyorduk. Binanın önüne geldik. Yavaş yavaş binaya girerken yanıma bir genç geldi. Bana dedi teyze sen kuru yemişçiye girdin 100 lira paranı düşürdün dedi. Bende yok oğlum dedim. Cüzdanı çıkar bi bak dedi. Bende çıkarmamla boynumdaki paramı alarak kaçtı. Ben buradan sesleniyorum Diyarbakır il Emniyet müdürü oğlum yavrum benim paramı çalan o vicdansıları yakalayın hakkım onara yedirme bende senin bir annenim senden rica ediyorum oğlum bena yardım et."
Hırsızlık olayıyla ilgili soruşturma ise sürüyor.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT