1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Vicdansız evlatlar
Vicdansız evlatlar

Vicdansız evlatlar

Çocukları tarafından hiç hastaneye götürülmediği ileri sürülen 76 yaşındaki Sait Erik sol tarafı tamamen felçli olduğu için 12 yıldır yatağa mahkum şekilde yaşamaya çalışıyor.

A+A-

Diyarbakır'ın merkez Bağlar'a bağlı Kaynartepe Mahallesi'nde yaşayan  Sait Erik, 12 yıldır yatağa mahkum bir hayat sürüyor. 8 çocuk babası Sait amca, evlatlarının ilgisizliği yüzünden eşiyle beraber sefalet içinde yaşarken,devletin bu durumdaki vatandaşlara tanıdığı haklardan da yararlanamıyor.
Yakınları tarafından hastaneye götürülmediği ileri sürülen yaşlı adamın dramı yürek burkarken,Muhtar İlhami Altun , Sait amcanın durumunu durumu görünce şoke olduğunu belirterek , çocuklarının ilgilenmemesi ve hastaneye götürüp rapor alınmaması sebebiyle özürlü ve bakım maaşından faydalanamadığını söyledi.
                                                                
'ÇOCUKLARIN YAPAMADIĞINI DEVLET YAPSIN'

Altun,”Burada kiracı olarak yaşıyorlar. 1 yıldan beridir ev kirasını ödeyemiyorlar. Yıllardır bu şekilde yaşıyor. Çocukları var ama ilgilenmiyorlar. Ben 3 defa ilgili kurumlara dilekçe yazdım fakat sonuç çıkmadı. Bakımını eşi yapıyor. Komşuların verdiği yardımlarla ayakta duruyorlar. Kendisiyle ilgilenecek kimse olmadığı için özürlü maaşı ve bakım ücretinden yararlanamıyor. Burada bir insanın dramı söz konusudur. Yemek yiyemiyor, kendisine bakamıyor,ihtiyaçlarını karşılayamıyor. İnşallah devlet kurumları evlatlarının yapamadığını yaparak Sait amcaya sahip çıkarlar.” dedi.

Etiketler :