1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Vicdanınızı sorgulayın”
“Vicdanınızı sorgulayın”

“Vicdanınızı sorgulayın”

AK Parti’li Kayapınar Belediye Meclis üyesi İsmail Duman, partisinden istifa ederek DBP’ye geçti.

A+A-

AK Parti’de siyaset yapanlara seslenen Duman, “AKP’de siyaset yapan tüm insanlarımıza vicdanlarını bir kez daha sorgulayarak halkımızın onurlu duruşu yanında olması çağrısında bulunuyorum” dedi.

AK Parti’li Kayapınar Belediye Meclis üyesi İsmail Duman, partisinden istifa etti. DBP’ye geçen Duman için BDP Diyarbakır İl Örgütü binası ününde tören düzenlendi. 

Törene, HDP Diyarbakır vekil adayları Nesrin Hilal Şanlı, Altan Tan, Feleknaz Uca, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Gülten Kışanak, Kayapınar Belediye Eş Başkanları M. Ali Aydın ve Fatma Arşimet, BDP İl Eş Başkanı Ali Şimşek, HDP İl Eş Başkanları Ömer Önen ve Gülşen Özer, İsmail Duman ve ailesi katıldı.


“Tarihi onurlu insanlar yazacak”


Kürt halkına karşı katliam ve inkârcı politikalar yürüten AKP’de olan tüm insanların bu gerçekleri görmesi gerektiğini savunan BDP İl Eş Başkanı Ali Şimşek, tarih onurlu insanları yazacağını belirti.


AK Parti’den istifa eden İsmail Duman ise, şu açıklamayı yaptı:

“Milyonlarca vatandaşımız gibi İmralı’da sürdürülen çözüm süreciyle birlikte Kürt sorunun çözüme kavuşacağı inancındaydık. Ancak AKP ve Cumhurbaşkanı’nın Kürt sorunu olmadığı yönündeki açıklamaları ve sürecin bitirilmesiyle birlikte milyonlar gibi hayal kırıklığına uğradık. Daha sonra birçok il ve ilçede 7 yaşında çocuklar ve 70 yaşındaki sivillerin katledilmesi, Kürt siyasetçilerine yönelik tutuklamalar, milliyetçi ve ırkçı söylemler yüzünden insanı olarak artık bu partide duramazdık” dedi.


 “Vicdanlarınız bir kez daha sorgulayın”


Duman, “Kayapınar Belediye eş başkanlarımız ve meclis üyelerimizin dürüst, şeffaf ve fedakârca yaptıkları belediyecilik ve halka hizmette yanlarında olacağım. AKP’de siyaset yapan tüm insanlarımıza vicdanlarını bir kez daha sorgulayarak halkımızın onurlu duruşu yanında olması çağrısında bulunuyorum” şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Duman’a DBP rozeti takıldı.

HABERE YORUM KAT