1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vicdanı mı, Ölüme sürükledi?
Vicdanı mı, Ölüme sürükledi?

Vicdanı mı, Ölüme sürükledi?

Radyoloji teknisyeni Gülay Ertop otel odasında ölü bulundu. Polis ölümün ardındaki sis perdesini araştırırken, Ertop, Recep Özakbulak'ın ölümünde ihmali olduğu iddiasıyla hakkında adli dava açıldığı ortaya çıktı.

A+A-

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde radyoloji tekniksyeni olarak görev yapan 45 yaşındaki Gülay Ertop, önceki gece bir otel odasında ölü bulundu.

Diyarbakır Söz'ün haberine göre Polis yetkilileri, Ertop'un yanında intihar notu bulunduğunu belirtti.

CESEDİYLE KARŞILAŞTILAR

Alınan bilgiye göre, otelin görevlileri önceki gece polisi arayarak, müşterileri olan Gülay Ertop adlı kadının uzun süre odadan çıkmadığını bildirdi. Bunun üzerine otele gelen polis ekipleri önce odanın kapısını çaldı. Kapının açılmaması üzerine odaya giren polis, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde radyoloji teknisyeni olarak görev yapan Gülay Ertop'un cesedi ile karşılaştı.

İNTİHAR NOTU BULUNDU

Otele çağrılan Olay Yeri İnceleme ekipleri, Ertop'un cesedinin bulunduğu odada bir intihar notu buldu. Oda içinde ilaç kutuları bulan polis yetkilileri, Ertop'un ilaç içerek intihar etmiş olabileceğini söyledi. Ertop'un cesedi yapılan incelemenin ardından Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

CENAZE TOPRAĞA VERİLDİ

Polis kapsamlı bir şekilde ölümün ardındaki sırrı çözmeye çalışırken, Hastanede yapılan otopsi sonrasında Ertop'un cenazesi mesai arkadaşları tarafından alınarak, Yeniköy Mezarlığında toprağa verildi. Hayatını kaybeden Gülay Ertop'un ailesinin Diyarbakır'da yaşamadığı ve kendisinin iki gün önce otele yerleştiği belirtildi.

İHMALDEN SUÇ DUYURUSU

Buarada, Ertop hakkında, DÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde Döner Sermaye İşletme Müdürü olarak görev yapan ve 4 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanan Recep Özakbulak'ın (61) MR çekimine alındığı sırada çıkarılması unutulan belindeki korseden fırlayan metal parçasının başına çarpması sonucu ağır yaralanmasına ve ardından ölümüne neden olan olayda ihmali bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı.

UYARI CEZASI ALMIŞTI

DÜ Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Sait Alan, olayla ilgili üniversite olarak idari soruşturma başlattıklarını, maktul Ertop'un uyarı cezası aldığını anlattı. Hayatını kaybeden Özakbulak'ın ailesinin de Ertop hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu ifade eden Prof. Dr.

Alan, "Yargılama süreci devam ediyordu. Özbulak'ın ailesi, maktul Ertop'un, 'ihmalle ölüme neden olmak' suçundan hem hapis cezası hem de manevi tazminatla cezalandırılmasını istiyordu" dedi.

HABERE YORUM KAT