1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Veysi Yılmaz'dan STK'lara teşekkür mesajı
Veysi Yılmaz'dan STK'lara teşekkür mesajı

Veysi Yılmaz'dan STK'lara teşekkür mesajı

Adalet ve kalkınma partisi (Ak parti) Mardin Milletvekili Aday Adayı Mehmet Veysi Yılmaz, Ak parti milletvekili adaylarının belirlenmesine katkı sağlamak amacıyla temayül yoklamasına katılan Mardin'deki sivil toplum örgütlerine teşekkür etti.

A+A-
Ak parti İl başkanlığı'nca yapılan temayül yoklamasına sivil toplum örgütlerinin büyük bir ilgi göstererek oldukça geniş katılım gerçekleştirmesinin demokrasi açısından önemli olduğuna işaret eden Ak parti Mardin Milletvekili aday adayı Mehmet Veysi Yılmaz , şunları söyledi:
 
'STK'larımız şimdiye kadar verdikleri diğer hizmetlerle olduğu gibi, mukaddes kent Mardin İlimizin milletvekillerinin belirlenmesi konusunda da değerli görüşlerini sergileyerek, ciddi bir toplumsal sorumluluk anlayışını ortaya koymuşlardır. Şüphesiz ki, demokrasi adına çok önemli bir katılım gerçekleştirdiler. Sonuçta, mensup oldukları toplumun temsilcileri olarak kendilerini yönetecek ve halka hizmet edecek olan milletvekillerini belirlemede STK'larımız en çok söz sahibi olması gereken kurumlardır diye düşünüyorum'.
 
Ak parti Mardin Milletvekili Aday Adayı Mehmet Veysi Yılmaz, STK'larla ilgili temayül yoklamasının Türkiye'de bir ilk olduğuna da vurgu yaparak, şöyle devam etti:
 
'Ak parti girdiği her seçimden başarıyla çıkmakta kalmamış, gönüllerde taht kurmuştur. Halka hizmet hareketi, yine farkını ortaya koyarak diğer siyasi partilere de demokrasi dersi vermiştir. 7 Haziran'ın bir seçim yarışından çok bir demokrasi şöleni haline dönüşmesine zemin hazırlamıştır. Partimizin bu tavrıyla, 7 Haziran'dan sonra halka en iyi biçimde hizmet edecek ve milletimizi en doğru şekilde temsil edecek vekillerin yine Ak partiden çıkacak olması hiç sürpriz olmayacaktır.
 
13 yıldan bu yana devrim mahiyetinde projeleri birer birer gerçekleştiren hareketimiz, kurucu genel başkanımız ve sayın cumhurbaşkanımızın sık sık dile getirdiği gibi, 'halkımızın efendisi değil, halkımızın hizmetkârı olma düsturuyla' yola çıkmıştır. Nitekim bu yolda emin adımlarla ilerleyen hareketimiz, hizmetle zincirine devamlı olarak yeni halkalar eklemektedir'.
 
Aynı zamanda Ofis-Sen genel başkan yardımcısı olan ve bölgenin büyük aşiretlerinden Sürgücü Aşiretinin ileri gelenlerinden olan Mehmet Veysi Yılmaz'a, STK temayül yoklamalarında büyük teveccüh gösterildiği belirtilirken, Veysi Yılmaz, 'seçilsek de seçilmesek de bu hizmet hareketinin içinde olmaya ve durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz' şeklinde görüşlerini dile getirdi. 
 
(Diyarinsesi.org YA MY)
 

HABERE YORUM KAT