1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vergi indiriminden taksiciler mutlu
Vergi indiriminden taksiciler mutlu

Vergi indiriminden taksiciler mutlu

DİYARBAKIR - Hükümetten gelen karar ile yıllık geliri sekiz bin liranın altında olan taksici esnafından vergi alınmayacak. 8 bin liranın üzerinde geliri olan taksicilerin de 8 bin liraya kadar vergi alınmazken, bu rakamın dışında kalan gelirin vergisini ö

A+A-

Diyarbakırlı taksiciler, bu vergi indirimi dolayısıyla inanılmaz mutlu olduklarını ifade etti.Hükümetten gelen yeni karar ile yıllık geliri sekiz bin TL’nin altında olan taksicilerden vergi alınmayacak. Yıllık geliri sekiz bin TL’nin üstü olan taksiciler ise bu meblağın üstü olan kısım için vergi alınacak.
 
Vergi indirimi için yaptığımız röportajda süper bir yapılandırma olduğunu dile getiren taksici Ramazan Arslan, “Zaten şuan Türkiye genelinde iş sıkıntısı vardır. Herkes iki lokma ekmeğe muhtaç olmuştur. Vergi üstüne vergi gelince zam üstüne zamda gelince de insanlar çok mağdur oldular” dedi.
 
Bütün taksiciler için böyle bir yapılandırmanın gelmesinin çok iyi olduğunu ifade eden Arslan, “Bu kriz döneminde taksiciler iş yapamaz oldu yıllık gelirimiz altının üzerine çıkmadığı oluyor” diye belirtti.
 
Arslan, “Barış süreci zamanında Türkiye’nin her tarafında iş potansiyeli yüksekti daha güzel çalışıyorduk vergimizi de vaktinde ödüyorduk” dedi. Barış sürecinde sekiz bin TL’nin üstünü kazandığını belirten Arslan, “Maalesef artık onu bile çıkaramıyoruz bu vergi indiriminin böyle bir süreçte gelmesi iyi oldu” ifadelerinde bulundu.

HABERE YORUM KAT