1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vergi büyük önem taşımaktadır
Vergi büyük önem taşımaktadır

Vergi büyük önem taşımaktadır

Vatandaşa yönelik kamu hizmetlerinin etkin bir şekilde yürütülebilmesi için verginin büyük önem taşıdığını belirten Diyarbakır Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Ay, tüm vergi mükelleflerine büyük önem düştüğünü söyledi.

A+A-
3 Şubat - 1 Mart 2015 tarihleri arasında kutlanacak olan 'Vergi Haftası'  nedeniyle Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal ile Vergi Dairesi Grup Müdürleri Mehmet Fatih Teksim,Davut Karagöz,Gökalp Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Say,Süleyman Nazif Vergi Dairesi Müdürü Murat Arslan,Cahit Sıtkı Tarancı Vergi Dairesi Müdürü Hakan Atalay,Koordinatör Avukat Salih Sımpil,Vergi Anlaşma Uygulama Müdürü Derya Atalay,Diyarbakır Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Ay,Diyarbakır Ticaret Borsası Başkan Vekili Engin Yeşil,Yönetim Kurulu Üyeleri Ramazan Özkılıç ,Şükrü Boylu ile Genelsekreter Kamuran Karadağ'ı makamında ziyaret etti.
 
Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal 26. Vergi Haftası bu yıl 23 Şubat - 1 Mart 2015 tarihleri arasında tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlandığını belirterek, Yurt genelinde tüm İllerde çeşitli etkinliker düzenlenmektedir. Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftasını Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır.Bu etkinliklerimiz kapsamında siz değerli Sivil Toplum Örgütü temsilcilerimiz ve Mükelleflerimizi ziyaret etmekteyiz dedi.
 
Verginin bir ülkenin gelişmesinde ve kalkınmasında büyük bir önem taşıdığını belirten Diyarbakır Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Ay ise ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek''Her vatandaşın vergisini zamanında ödemesi gerekir. Kutsal bir görev olan Vergi, aynı zamanda çocuklarımızın gelecek teminatıdır. O nedenle kamu hizmetlerinin sağlıklı ve aksamadan yürütülebilmesi için tüm vergi mükelleflerine büyük görev düşmektedir" dedi.
 
Ziyaretin ardından Diyarbakır Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Ay, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkan Vekili Engin Yeşil Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal ve ekibine ipek puşu hediye ederek plaket verdi.
 
(Diyarinsesi.org MY)
 

HABERE YORUM KAT