1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Veni Vidi'ye icra şoku!
Veni Vidi'ye icra şoku!

Veni Vidi'ye icra şoku!

Diyarbakır'da geçtiğimiz aylarda personellerini tehdit ederek, zorla “alacağımız kalmamıştır” şeklinde belge imzalatmaya çalıştığı iddialarıyla gündeme gelen ve 300'e yakın çalışanı tarafından mahkemeye verilen Özel Veni Vidi Hastanesi, icra kanalıyla sat

A+A-

Sağlık sektörüne Özel Tüm-Sağ Hastanesi'ni kurarak, giren ve burada ilk defa kullanılan “taş kırma cihazı” sayesinde kısa süre içerisinde büyüyerek, sektördeki yatırımlarını arttıran Veni Vidi Holding, içerisine düştüğü ekonomik kriz nedeniyle son 4-5 yıldır yatırımları birer birer kapatma yoluna gitti.

Önce holdinge bağlı Bilim Tıp Merkezi kapatıldı, bunu Özel Sevgi Hastanesi, Özel Diyarbakır Hastanesi ve İstanbul Veni Vidi Göz Hastanesi takip etti. Bir gazete ve bir oteli de elinden çıkaran holdingin en büyük gözdesi olan Özel Veni Vidi Hastanesi de daha çok sorunlarla gündeme gelmeye başladı. Holdinge bağlı gerek kapatılan gerekse halen faaliyette olan kuruluşlarda yaşanan sorunları da sadece Yenigün gündeme getirdi.

Emekçiler tehdit edildi

Bunların başında da Veni Vidi Hastanesi'nde çalışan emekçilerin “tehdit” edildiği iddiası geldi. Aylarca maaş alamayan işçiler ve sağlık çalışanları, ya işten çıkarıldı ya da işten çıkmaya zorlandı. İddialara göre, işten çıkarılan bazı personellere zorla “alacaklarının kalmadığına” ilişkin belgeler imzalatılmaya çalışıldı. İmzalamayan ve hak arama yoluna gideceğini belirten işçilerin de “tehdit” edildiği ileri sürüldü. 300'e yakın işçi de maaş ve tazminatlarını alamadıkları gerekçesiyle Veni Vidi aleyhinde dava açtı. Davaları kazanan bazı işçilere de mahkeme kararı olmasına rağmen ödeme yapılmadığı ileri sürüldü.

Satışa çıkarıldı

Tüm bu sorunlar devam ederken Veni Vidi'ye bir şokta Diyarbakır 7. İcra Dairesi'nden geldi. Hastane, icradan satışa çıkarıldı. Tahmini bedeli 20 milyon 395 bin 103 TL olan hastanenin ilk ihalesi 21 Ekim 2013'te saat 14.00 ile 14.10 arası Diyarbakır Adliyesi'nde gerçekleştirilecek. Alıcı çıkmaması durumunda ikinci ihale 15 Kasım 2013 günü aynı yer ve saatte yapılacak.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT