1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Veliler isyan etti
Veliler isyan etti

Veliler isyan etti

Vali Ünal Erkan İlköğretim Okulu'nda "parası olmayan başka sınıfa" uygulaması velileri isyan ettirdi.

A+A-

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bulunan Vali Ünal Erkan ilköğretim okulunda okuyan öğrenci veliler Okul idaresinin kendilerinden talep ettikleri kitap parası olan 30 TL'yi ödemeyince çocuklarının başka sınıfa alındığını öne sürdüler.

Okul idaresinin talep ettikleri kitap parayı ödemedikleri için çocuklarının sıra ve masaların bulunmadığı bir sınıfta eğitim gördüğünü anlatan Öğrenci velisi Niyazi Bozkuş, sınıf mevcudu 33 öğrenci olmasına rağmen sınıf içerisinde 20 öğrencinin bile oturamayacağı sıra ve masanın bulunduğunu belirterek yetkilileri göreve çağırdı.

-30 TL ÖDEMEDİK DİYE CEZALANDIRDILAR-

2014-2015 Eğitim Öğretim yılının başlamasının ardından çocuğun halen ders alamadığını anlatan Baba Bozkuş, "Çocuğum diğer öğrencilerinden geri kalmış durumda. Bu geri kalmışlığın nedeni ise okulda yeterli sınıfın olmaması gösterilmektedir. Defalarca Bağlar ilçe milli eğitim müdürlülüğüne dilekçe vermemize rağmen bir sonuç alamadık.

Biz yönetimden bir şey istemiyoruz çocukların sınıflarını düzetsinler, Boya ve badanasını yapsınlar yeterli sıra ve masa getirsinler. Görüyorsunuz sınıfın mevcuttu 33 ama toplamada 20 öğrenci oturmaz bir durumdadır. Buradan il valimiz ve il milli eğitim müdürüne sesleniyorum Allah Aşkına bu çocuklar bu sınıfta nasıl ders görsün okul yönetimi bizlerden 30 TL istedi. Kitap parayı vermedik diye bizim çocuklara böyle ceza verdiler." dedi.

-MİLLİ EĞİTİM GÖREVE-

Zübeyir Çiçek isimli bir başka öğrenci velisi ise çocukların aylardan beridir eğitim görmediklerini öne sürerek eğitim görmeme sebeplerinin ise Okul idaresinin talep etmiş olduğu kitap parasını ödeyemediklerinden kaynaklandığını belirterek şöyle dedi:

''Devletin verdiği kitaplar haricinden bizlerden yönetim 30 milyon kitap para istedi. Bizlerde o parayı vermediğimizden dolayı çocuklarımıza ve bizlere ceza verilir gibi sınıfımızı değiştirirdiler. Gördüğünüz gibi sınıfta ne masa ne sıra hiç bir şey yok sınıflarımız pislikten geçilmiyor.

Defalarca okul idaresine ve ilçe milli eğitim müdürlüğüne derdimizi anlattık dilekçe verdik sorunumuz giderilmedi. Veliler olarak bu kez dilekçelerimizi il milli eğitim müdürlüğüne vereceğiz."

Okul idaresi ise öğrenci velilerinin iddialarına karşılık sessiz kalmayı tercih etti.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT