1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Vekiller açlık grevinde
Vekiller açlık grevinde

Vekiller açlık grevinde

HDP Eş Genel Başkanları İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ile İstanbul Milletvekilleri Levent Tüzel ve Sırrı Süreyya Önder, BDP milletvekillerinin tahliye istemine red kararına dikkat çekmek için Meclis'te süresiz a

A+A-

BDP'li 5 tutuklu milletvekilinin tahliye talebinin reddedilmesinin ardından Halkın Demokrasi Partisi'nin 4 milletvekili ile BDP'li 2 milletvekili Meclis'te açlık grevibaşlattı.

Dün 13.00'te açlık grevini başlatan vekillerin eylemi Meclis Genel Kurulu'nda devam eden bütçe görüşmelerinin bitimine kadar sürecek. Açlık grevini cuma günü sona erdirecek olan vekiller durum değerlendirmesi yaparak açlık grevine devam edip etmeyeceklerine karar verecek. HDP Eşbaşkanları Ertuğrul Kürkçü ve Sebahat Tuncel, İstanbul Milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder ve Levent Tüzel, açlık grevini Meclis'te düzenledikleri basın toplantısıyla duyurdu. Açlık grevine BDP milletvekilleri Özdal Üçer ile Demir Çelik de katıldı. Kürkçü, BDP'li vekillerin tahliye taleplerinin reddedilmesinin ikili hukuk rejimi doğurduğunu savunarak Cemil Çiçek'in sözlerini "Meclis kulislerinde koşacak değiliz ama itirazımızı ifade etmenin başka bir yeri var mı?" diye sorarak yanıt verdi.

HABERE YORUM KAT