1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Vekilin sözü tepki gördü
Vekilin sözü tepki gördü

Vekilin sözü tepki gördü

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ve Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen, BDP Milletvekili Nursel Aydoğan'ın, "Dinimizde kadının omuzunda şeytan yuva yapar. Yuvayı dağıtmak için 15 günde bir şiddet uygulamak gerekir" sözlerine sert te

A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, 25 Kasım Dünya Kadına Karşı Şiddeti Önleme Günü nedeniyle yapılan yürüyüşte sarf ettiği sözler nedeniyle tepki aldı. "Kula boyun eğenler, Allah'a boyun eğenler ile alay etmesinler" açıklaması yapan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Nursel Aydoğan'ın Kürt ve Diyarbakırlı olamadığını belirterek, "Selahaddin Eyyübi'nin torunlarından oy alarak dini değerlerimizle alay ediyor" suçlamasında bulundu.
 
"DİNİMİZDE BÖYLE BİR HÜKÜM YOK, ÖZÜR DİLEMELİ"

Milletvekili Nursel Aydoğan'ı sarf ettiği sözlerinden ötürü Müslüman Kürt halkından özür dilemeye çağıran Diyanet Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen de, "Sayın vekil 'dinimiz' derken İslam dinini kast ediyor ise hâşâ İslam'da böyle bir hüküm ve anlayış yoktur, dolayısıyla Nursel Aydoğan sarf ettiği bu sözle İslam'a iftira etmiştir. Yok, 'dinimiz' derken başka bir din kast etmiş ise, bu söylediği hüküm hangi dinde var ise bundan Müslümanlar, Müslüman Kürt halkı ve Müslümanların hak dinleri sorumlu değildir" dedi.