1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vefa-Der yardım faaliyetlerine devam ediyor
Vefa-Der yardım faaliyetlerine devam ediyor

Vefa-Der yardım faaliyetlerine devam ediyor

Umut Kervanı Platformu üyesi Vefa-Der, Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde fakir ve muhtaç ailelere yönelik yardım faaliyetlerine devam ediyor.

A+A-

Bismil ilçesinde yaptığı yardımlarla tanınan Umut Kervanı Platformuna üye Vefa-Der, her ay düzenli olarak dağıttığı yardımlarına bu ay da devam ederek, ilçede aralarında Suriyelilerin de bulunduğu 25 muhtaç aileye gıda yardımında bulundu.


Yardım faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Vefa-Der Yardım Komisyonu Başkanı Medeni İpek, “Her ay yaptığımız gibi, bu ay da 25 fakir ailemize gıda yardımında bulunduk. Bu ailelerin içinde Suriyeli aileler de var. Bir hayırseverin bize verdiği bir televizyonu da Suriyeli bir aileye verdik. Yardım ettiğimiz aileler yerinde tespit etiğimiz birinci derece muhtaç ailelerdir. Bu ailelerimiz bazıları çok zor şartlar altında geçimlerini sağlıyor, bizim verdiğimiz yardımlarla hayata tutunmaya çalışıyorlar.” dedi


Kuruldukları günden beri hayırseverlerin yaptıkları yardımları, zenginle fakir arasında köprü vazifesi görerek, her ay muhtaç ailelere yardımlarda bulunduklarını belirten İpek, “Bölgemizde oluşan olaylardan dolayı biz daha önce 35-40 aileye yardım ulaştırırken şu an 25 aileye indik. Bunun sebebi de bu halkın maslahatını düşünmeyen ve bu halka zarar vermekten başka bir şey yapmayan söz de kendilerini bu halkın sahibi olarak lanse edenler yüzünden oldu.” diye konuştu.


İpek, son olarak şöyle konuştu: “Bu konuda hayırseverlerden yardımlarının devamını bekliyoruz. 25 aile değil daha fazla aile yardıma muhtaç durumdadır. Bundan dolayı daha çok yardımın yapılması gerekir.” 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler