1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vedat Okyar "Diyar'ı süper lige bekliyoruz"
Vedat Okyar "Diyar'ı süper lige bekliyoruz"

Vedat Okyar "Diyar'ı süper lige bekliyoruz"

Vedat Okyar, o bir efsane, futbol hayatında kullandığı 43 penaltının, 42 sini gole çeviren büyük bir futbolcu. Vedat Okyar bundan tam 36 yıl önce Diyarbakırspor'a transfer olduğunda kimse inanamamıştı. Diyarbakırspor'da oynadığı başarılı futbol ve attığı

A+A-

Vedat Okyar, o bir efsane, futbol hayatında kullandığı 43 penaltının, 42 sini gole çeviren büyük bir futbolcu. Vedat Okyar bundan tam 36 yıl önce Diyarbakırspor'a transfer olduğunda kimse inanamamıştı. Diyarbakırspor'da oynadığı başarılı futbol ve attığı muhteşem gollerle halen Diyarbakırspor'luları gönlünde ki yerini  koruyor.

Vedat Okyar'a sorduk Diyarbakırspor'da ki günlerinizi nasıl hatırlıyorsunuz diye şöyle bir düşünüp cevap veriyor, o muhteşem günleri unutmak mümkün mü diye, Diyarbakırspor'da şampiyonluk yaşadığı günü dün gibi hatırladığını anlatan efsana futbolcu, Diyarbakır benim için her zaman ikinci memleketim olmuştur diyordu. Diyarbakır'da futbolun daha o günlerde çok çok sevildiğini sözlerine ekleyen Okyar, ama olanaklar o kadar kısıtlıydı ki, o çocuklar bugün her biri yıldız olabilecekken kaybolup gidiyorlardı. dedi. Diyarbakır' Türkiye'nin Brezilyasına benzettiğini her konuşmasında dile getirdiğini söyleyen ünlü oyuncu, Bugün süper ligde Diyarbakırspor'un olmayışı Türkiye ligleri adına büyük bir kayıptır dedi. Taraftarlarımıza ne dersiniz dediğimizde şunları söylüyordu "Diyarbakırspor'u dört gözle süper lige bekliyoruz, ayrıca öyle böyle değil, kalıcı ve başarılarla dolu bir Diyarbakırspor'u gözlüyorum" dedi.