1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vedat Aydın'ın yaşamını anlatan kitap yayımlandı
Vedat Aydın'ın yaşamını anlatan kitap yayımlandı

Vedat Aydın'ın yaşamını anlatan kitap yayımlandı

DİYARBAKIR- Faili meçhul cinayete kurban giden Halkın Emek Partisi (HEP) Diyarbakır İl Başkanı Vedat Aydın'ın yaşamının anlatıldığı Dozek Devranek Lehengek: Wedat Aydın (Bir dava, bir dönem, bir kahraman: Vedat Aydın) adlı kitap yayımlandı.

A+A-

1991'de faili meçhul cinayete kurban giden HEP Diyarbakır İl Başkanı Vedat Aydın'ın biyografisinin anlatıldığı kitabın tanıtımı yapıldı. Yazar M. Şefiq Öncü'nün yazdığı Dozek Devranek Lehengek: Wedat Aydın (Bir dava, bir dönem ,bir kahraman: Vedat Aydın) adlı kitabın yanı sıra Aydın'ın yaşamından kesitleri içeren fotoğrafları da kitaplaştırıldı.

Avesta Yayınevi tarafından çıkartılan kitabın tanıtımı ve fotoğraf sergisi Büyükşehir Belediyesi sergi salonunda yapıldı. Sergiye BDP İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, KADEP Genel Başkanı Lütfi Baksi, Hak Par Genel Başkan Yardımcısı Bayram Bozyel, DDKD Genel Başkanı İmam Taşçıer, ÖSP Genel Başkan Yardımcısı Aziz Mahmut Ak, Kürt Demokratları Platformu (PDK) sözcülerinden Tahsin Sever, dönemin Cizre Belediye Başkanı Sabri Vesek , Vedat Aydın'ın ailesi, arkadaşları ve Kürt yazarlar katıldı. Avesta Yayınevi Sahibi Abdullah Keskin'in sunumunu yaptığı resepsiyonda ev sahibi olarak konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Aydın'ın insanlık için çaba sarf eden bir yaşamı olduğunu belirtti.

HABERE YORUM KAT