1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vedada önemli açıklamalar
Vedada önemli açıklamalar

Vedada önemli açıklamalar

Diyarbakır'a atanan İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na veda etti.

A+A-

İzmir'e hizmet adına Başkan Kocaoğlu ile seviyeli bir ilişkileri olduğunu belirten Kıraç, zaman zaman Büyükşehir Belediyesi'nin kararlarını geri çevirdiği için eleştiri aldığını ancak hiçbir zaman önyargılı bir Vali profili çizmediğini söyledi.

Vali Kıraç, veda ziyaretlerine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'yla devam etti. Görev yaptıkları süreçte zaman zaman Valilik tarafından Meclis kararlarına açılan davalar ve geri çevrilen kararlar nedeniyle karşı karşıya gelen Vali Kıraç ve Başkan Kocaoğlu birbirlerine başarılar dileyerek ayrıldı. Kocaoğlu 9 yıllık belediye başkanlığı süresinin üçte ikisinde Vali Kıraç'la çalıştıklarını belirterek “Her zaman bize destek oldu. Başarılı çalışmalar yaptı. Merkezi Hükümet kendisine daha önemli bir görev tebliğ etti. Yeni görevinde başarılar diliyorum. Kendisini Diyarbakır'da da ziyaret edeceğim. İzmir halkı adına kente yaptığınız hizmetlerden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Vali Kıraç ise 6 yılı aşkın süredir görev yaptığı İzmir'den Diyarbakır'a atandığını, gelecek Salı günü İzmir'den ayrılacağını söyledi. Başkan Kocaoğlu şahsında Büyüşehir Belediyesi çalışanlarına veda ettiğini belirten Kıraç “İzmir ülkenin önemli şehirlerinden bir tanesidir. Bu coğrafyada yaşayan insanlara en iyi şekilde hizmet etmek için gayret gösterdim. Tabii bu süreçte en önemli yerel hizmeti götüren biriminin İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı ile de ilişkilerimiz seviyeli şekilde yürüdü. Halka hizmeti en üst seviyeye çekmek adına temaslarımız oldu.

Zaman zaman bazı kararlarını geri çevirdiğim için eleştiriler aldım. Ben hiçbir zaman önyargılı davranan bir Vali profili çizmedim. Olması gerekenleri, algıladığım kadarıyla hukuk kuralları çerçevesinde daha iyisin bulmak üzere hep beraber ortak gayret gösterdik. Güzel çalışma ortamı oluşmasında desteği olan başkana hem teşekkür hem veda ediyorum. Başkan ve İzmirlilerin bundan sonra görev yapacağım illerde birer kapısı var Allahaısmarladık” dedi.

HABERE YORUM KAT