1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vecdet Öz’den Gaziler Günü mesajı
Vecdet Öz’den Gaziler Günü mesajı

Vecdet Öz’den Gaziler Günü mesajı

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında gazilere vatan sevgisinin yaşayan onuru diye seslenen Öz, “Müslüman Türk Milletinde vatan sevgisi, onun engin imanının bir parçasıdır” dedi.

A+A-

Vecdet Öz mesajında şu sözlere yer verdi: 

Vatan Sevgisinin Yaşayan Onuru "Saygıdeğer Gazilerimiz", Müslüman Türk Milletinde vatan sevgisi, onun engin imanının bir parçasıdır.  

Yüce Dinimiz, “Hazır ol cenge, ister isen sulh-u salah” sözü ile "savaşı" ancak vatanın ve milletin mukadderatına yönelmiş tehlikelere karşı mukaddes bir vazife sayar. Allah yolunda Allah rızası için vatan mücadelesi verenlere dinimizce gazilik ünvanı verilir.  

Yüce Allah gazilere, şehit olmak arzusuyla savaştıkları ve dünya hayatını, ahiret için sattıklarından dolayı büyük bir mükafat vaat etmiştir. 

Ebu Hureyre’ye Peygamberimiz üç kişinin Allah için sefere çıktığını ve bunlardan birinin de gaziler olduğunu müjdelemiştir.  

Şehitlik ve Gazilik var olmadan vatan sağ olmaz. Bugün sahip olduğumuz bu cennet vatan, kahraman ecdadımızın her karışını kanları ile sulayarak bizlere emanet ettiği kutsal topraklardır.  

Sakarya Meydan Muhaberesi’nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM’since Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’e, “MAREŞAL” rütbesi ile ilk kez resmi olarak “GAZİ” ünvanı verilmiş ve bu tarih Gaziler günü ilan edilmiştir. 

Vatan mücadelesinde canını veren tüm Şehitlerimizi, başta "Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK" olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan tüm Gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, hayatta olanlara minnet duygularımla uzun ömürler diliyorum. 

"Gaziler gününüz kutlu olsun" 
 

HABERE YORUM KAT