1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Ve ilk altın madalyayı aldık'
'Ve ilk altın madalyayı aldık'

'Ve ilk altın madalyayı aldık'

Bir süre önce Trabzon’da startı verilen Uluslararası Karadeniz ve Hazar Denizi Ülkeleri Karate Şampiyonasına karılan Diyarbakır kafilesinden ilk altın madalya haberi geldi.

A+A-

Söz konusu şampiyonada yarışan Diyarbakırlı Ece Erdoğan’ın bronz madalya almasından bir gün sonra 42 kiloda tatemiye çıkan Amine Akçakmak, deyim yerindeyse geleni gideni nakavt ederek altın madalyaya uzandı.
 
 İkinci günde 2. madalya


Söz konusu şampiyonanın ilk gününde Ece Erdoğan 43. kiloda bronz madalyaya uzanmıştı. Şampiyonanın 2. gününde ise 2002 doğumlu bayanlar 42 kiloda tatemiye çıkan Diyarbakırlı Amine Akcakmak fırtına gibi esti.

 

Erzurum’daki 3’üncüğüğünün ardından Uluslararası Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonası’nda da iddialı hazırlanan Amine, bütün rakiplerini tek tek yenerek zirveye cıktı ve şampiyon oldu. Böylece daha önce bronz madalya kazanan Eceden sonda şampiyonanın 2. gününde tatemiye çıkan Amine’de altın madalya aldı ve Diyarbaklır kafilesi 2’nci madalyasına ulaştı.
 
“Başarımız devam edecek”


Diyarbakırlı Karate Milli Takım Antrenörü Mehmet Yazar, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Milli takım asına yarışan ve şampiyonada bronz madalya kazanan Ece’den sonra Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü adına tatemiye çıkan Amine Akçakmak da altın madalya kazandı ve göğsümüzü kabarttı. Çok mutlu olduk. Kalan maçlarımızda tatemiye çıkacak diğer sporcularımızın da dereceye girmelerini ve madalya almalarını arzu ediyoruz. Bu başarının devamının geleceğini umut ediyorum” dedi.
 
“Göğsümüz kabardı”


Daha sonra söz alan Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Şehmus Kızılaslan, Amine’nin daha önce de uluslar arası turnuvalarda derece elde ettiğini anımsatarak, “Bu tesadüfi bir başarı değildir. Şahsım ve kulübün adına Amine kızımızı gönülden tebrik ediyorum. Bu turnuvada 2 madalya aldık. Bugün maçlara çıkacak sporcularımız var. Alacağımız yeni madalyalarla bu sayıyı artırmaya çalışacağız. Bu konuda sporcularımıza sonsuz güveniyoruz” dedi.
 
“Mutlu ve gururluyum”


Uluslararası Karadeniz ve Hazar Denizi Ülkeleri Karate Şampiyonasında altın madalya kazanarak Diyarbakırlıları gururlandıran Amine Akçakmak ise sevincini şöyle dile getirdi:


“Öncelikle şunu belirtmek isterim ki 10 gün kadar önce Erzurum’da 40 ülkeden 2 bin 500 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Uluslararası Palandöken Karate Şampiyonasında 3. olmam beni çok üzmüş ve bu şampiyona için bir hayli hırslandırmıştı. Bu nedenle bu turnuvaya daha bir azimle çalıştım. Çok iyi konsantre oldum ve altın madalyaya ulaştım. Mutlu ve de gururluyum. Kulüp başkanıma, yöneticilere ve antrenörlerime sonsuz teşekkür ediyorum.”

 

(Selim Kaya) 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler