1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vatandaştan “Sağlık Ocağı “ Tepkisi
Vatandaştan “Sağlık Ocağı “ Tepkisi

Vatandaştan “Sağlık Ocağı “ Tepkisi

Sokağa çıkma yasaklarının 50 günden fazladır kaldırıldığı Sur ilçesi Dabanoğlu Mahallesi’nin sakinleri, mahallelerinde bulunan Sağlık Ocağı’nın hizmete açılmamasına tepki gösteriyor.

A+A-

Sokağa çıkma yasağı 13 Mart 2016 tarihinde kaldırılmasına rağmen Sur ilçesi Dabanoğlu Mahallesi Çiftehan sokaktaki “Sur 4 Nolu Aile Sağlık Merkezi” 50 gündür açılmadı.

Önünde polis mevzisi kurulan sağlık Ocağına doktorların ve hastaların girmesine izin verilmiyor. Polislerin şahsi ihtiyaçlarını gidermek için kullandıkları sağlık ocağının doktor ve diğer personeli İskenderpaşa sağlık ocağına gönderildi. Esnaf ve vatandaşlar bu duruma tepki gösteriyor.


Vatandaşlar ve esnaf, “50 gündür bu sokakta sokağa çıkma yasağı kalktı ama polisler o günden beri sağlık ocağının önünü kapatmışlar, hastaların ve doktorların içeri girişine izin vermiyorlar, bizi İskenderpaşa sağlık ocağına yönlendiriyorlar, polisler bütün gün sağlık ocağının önünde oturuyor, ocağı kendi şahsi ihtiyaçları için kullanıyorlar, sağlık ocağının kapısını açık gören çok sayıda vatandaş ocağı açık zannedip ocağa yöneliyor ama polislerin kullandığını görünce açılmadığını anlıyorlar, eğer ocak açılsa, doktorların ve hastaların içeri girişine izin verilse hastalar buradan rahatlıkla sağlık hizmeti alacaklar, İskenderpaşa sağlık ocağına gitmek zorunda kalmayacak ve mağdur olmayacaklar. Sayın valimizden sağlık Ocağımızı açmasını talep ediyoruz”


Ayrıca, vatandaşlar ve esnaflar sağlık ocağının açılması için bir imza kampanyası başlattıklarını, çok sayıda imza topladıklarını ve bunu valiliğe vereceklerini de söylediler.

 

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT