1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vatandaşlar yolu trafiğe kapattı
Vatandaşlar yolu trafiğe kapattı

Vatandaşlar yolu trafiğe kapattı

DİYARBAKIR- Bağlar'da alt kolonlarında meydana gelen çatlaklıktan dolayı boşaltılan bina sakinleri yolu trafiğe kapatarak eylem yaptı.

A+A-
Bir araya gelen bir grup, binalarının boşaltılmasından dolayı mağdur olduklarını ileri sürerek Sento Caddesi'ni trafiğe kapattı. Bina sakinleri adına konuşan Aydın Alan, oturdukları binada çatlakların oluşması üzerine belediye yetkililerine haber verdiklerini söyledi. Alan, bunun üzerine hazırlanın ön raporla belediye tarafından hızlı bir şekilde binanın boşaltılmasının istendiğini ileri sürdü.
 
Binanın durumuyla ilgili nihayi raporun beş ay sonra çıkacağını ifade eden Alan,"Toplamda 13 aileyiz. Şu anda nereye gideceğimizi bilmiyoruz. Mağdur durumdayız. Bu kışın ortasında kiralık ev bulamıyoruz. Kimimiz eşyalarını dükkanlara, kimimiz ise depolara sığdırmış durumdayız. Belediye bize 5 aylık kirayı vereceğini söyledi ama halen oradan da bir neticeye ulaşamadık" şeklinde konuştu.
 
Kimi bina sakini de oturduğu evin taksitini bile ödeyemediğini ifade ederek, beş aylık kira bedelini istemediklerini, binalarının güçlendirilmesini istediklerini söyledi.
 
Muhabir: Ahmet Kaplan 
Yayınlayan: Erdem Gültekin
 

HABERE YORUM KAT