1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vatandaşı zehirliyorlar
Vatandaşı zehirliyorlar

Vatandaşı zehirliyorlar

Bem Bir Sen Diyarbakır İl Başkanı İbrahim Gökdemir alkollü içeceklerle ilgili uygulamalarına sert tepki gösterdi.

A+A-

Memur –Sen'e bağlı Bem- Bir -Sen Diyarbakır İl Başkanı İbrahim Gökdemir, son yıllarda alkollü içeceklerle ilgili uygulamalara sert tepki gösterdi. Tüm kötülüklerin anası olan içki konusunda yerel yönetimlerin bunun önüne geçmek yerine adeta teşvik eden işlemlerde bulunduğunu ileri süren Gökdemir, içki kullanımı ve bağımlılığını, toplumu birbirine düşüren, sosyal dayanışmayı tahrip eden, fertler arasında düşmanlık oluşturan, aile saadeti ve huzuru bozan, boşanmayı tetikleyen, gençliği ifsat eden, bireyi toplumdan soyutlayan, toplumun temeline konmuş dinamit olarak nitelendirdi.
 
'ÜLKE KAYNAKLARI İÇKİ FABRİKALARINA HARCANDI'

 
Cumhuriyetin kuruluş süreci ile lâikliğin toplum tabanında kemikleşmesi için batı zihniyetli ideolojik sistem tarafından Müslüman halkı dini değerlerinden uzaklaştırmak, ahlâkî değerlerinden ifsat etmek amacı ile içki kullanımı ve tüketimi yaygınlaştırıldığını belirten Gökdemir, bu amaçla ülkenin birçok yerinde ülke kaynaklarının halka hizmet yerine içki fabrikalarına harcandığını söyledi.
 
'HÜKÜMET YASAL DÜZENLEME YAPMADI'
 

Hükümetlerin tutumunu da eleştiren Gökdemir, yapılan çalışmaların yeterli olmadığını kaydetti. Gökdemir,”Ak Parti Hükümeti ,`İnsanı yaşat ki devlet yaşasın` felsefesi ile uygulamaya koyduğu insan eksenli politikalarının gereği olarak toplumu zararlı alışkanlıklardan koruma amaçlı çalışma iddiası ile yola çıkmıştır. Bunun en barız örneği gençliğimizi ve toplumu sigarının zararlarından korunma amaçlı yaptığı çalışma ve çıkardığı yasalar gösterebilir. Ancak hükümetin toplumu ifsat eden bataklığı görmeyip sivrisineklerle uğraşması misali, sigaradan onlarca kat daha tehlikeli olan ve hem birey sağlığını hem de toplumun yapısını en üst seviyede tehlikeye sokan içkiye karşı hiçbir bir yasal düzenleme yapmamış olması manidardır" dedi.
 
'LAİK SİSTEM, TOPLUMU İÇKİYE KURBAN ETTİ'
 
Laik sistemin halkı dininden uzaklaştırmak için, toplumu içkiye kurban edercesine ülkenin her köşesine ahtapot misali gibi içki ve birahaneleri yaygınlaştırdığına vurgu yapan Gökdemir, bunun bölgesel yansıması olarak Diyarbakır`da Cumhuriyetin en önemli yatırımı olarak içki fabrikasının kurulmasını gösterdi. Gökdemir, bu fabrika ile binlerce Müslüman Kürt halkını içki müptelası haline getirdiğini, ailelerin huzur, güven ve mutluluğunu tahrip ettiğini ifade etti.
 
'HALKIMIZ PARKLAR, BAHÇELER, İBADETHANELER VE MEZARLIKLARA UĞRAYAMAZ HALE GELDİ'
 
Diyarbakır`da daha önceki yıllarda belli bir yerde faaliyet sürdüren içki ve birahanelerin hükümetin demokratikleşme adımları ve yerel yönetimlerin desteği ile ele ele vermişçesine adata Diyarbakır`ın her bölgesinin içki ve birahaneler ile dolup taştığını dile getiren Gökdemir, basın açıklamasını şöyle sürdürdü: "Toplumun manevi huzur mekânı cami ve mezarlıkların saygınlıkları ayaklar altına alınarak içki ve birahaneler yaygınlaştırılmıştır.

Örnek vermek gerekirse; Mardin kapıdaki şehitlik mezarlığı girişinde kümeler halinde sıralanan içki büfeleri kimin desteği ile faaliyet sürdürmektedirler? Bu içki büfeleri ve birahaneler ruhsatlarını kimlerden almaktadırlar? Gazi köşkü, On Gözlü köprü, Kırklar dağı çevresi, ova bağ yolu gibi mekânlar adeta içki içenlerin mesire alanı olmuştur. Yol kenarlarında arabaların içinde uyuşturucu ve alkol alarak yüksek sesli müzik yayınıyla milletin rahatsız edilmesiyle sözlü ve fiili sataşmalar ile halkımız açısından korku ve tehdit mekânı haline dönüşmüştür. Halkımız artık, Parklar, bahçeler, ibadethaneler, şehitlikler ve mezarlıklara uğrayamaz hale gelmiştir."

HABERE YORUM KAT