1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vatandaşa ücretsiz fidan
Vatandaşa ücretsiz fidan

Vatandaşa ücretsiz fidan

Diyarbakır Çermik İlçesi Orman İşletme Şefliği tarafından vatandaşlara, okullara, kurumlara ücretsiz çam fidanları dağıtıldı.

A+A-

Diyarbakır Orman Bölge Müdürlüğü tarafından gönderilen toplam iki bin çam fidanı Orman İşletme Şefliği tarafından vatandaşa ücretsiz olarak dağıtıldı.
 
Orman İşletme Şefliği yetkilileri, fidanların İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde ilçe ve köylerde bulunan okullara verildiğini, aynı zamanda yine vatandaşlara dağıtılarak mezarlıklara, bahçelere ve uygun arazilere dikilmesi için dağıtıldığı belirtildi.
               
İki bin çam fidanlarının içinde Kızılçam, Halep Çamı ve Fıstık Çamı türlerinin bulunduğu belirtildi. Havaların ısınması ile birlikte ağaç dikim sezonunun da başladığını belirten yetkililer, Çermik’in daha fazla yeşil alana kavuşması için uygun yerlerin mutlaka ağaçlandırılması gerektiğini, mevcut yeşil alanların da korunması gerektiğine vurgu yaptılar.
 
Dağıtılan fidanları alan vatandaşlar, Diyarbakır Orman Bölge Müdürlüğü ve Çermik Orman İşletme Şefliğine teşekkür ettiler.

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT