1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vatandaşa dilenci, uyarısı
Vatandaşa dilenci, uyarısı

Vatandaşa dilenci, uyarısı

Diyarbakır'da Suriyeli dilenci sayısında her geçen gün artış yaşanırken, vatandaşlar bu duruma tepki gösterdi,Belediye Zabıta Ekipleri ise, Suriyeli dilencilere para verilmemesi konusunda vatandaşları uyardı.

A+A-
Ülkelerinde yaşanan iç savaştan dolayı göç etmek zorunda kalan Suriyelilerin bazıları geldikleri Diyarbakır'da dilencilik yaparak geçimini sağlıyor. Suriye'de süren iç savaştan dolayı en fazla göç alan ülkelerin başında Türkiye yer alıyor. 500 bine yakın Suriyeli, savaştan kaçarak, Türkiye'ye geldi.
 
Gelenlerin bazıları devletin kurduğu kamplarda, bazıları kendi imkanlarıyla ev tutup yaşamlarını sürdürüyor. Diyarbakır'a gelen Suriyelilerin bazıları ise, dilencilik yaparak geçimlerini sağlıyor. Sayıları her geçen gün artan dilencilere karış belediye önlem alırken, bu durumdan vatandaşlarında rahatsız olduğunu öğrenildi. Suriyeliler ise, yapabilecekleri başka bir şeylerinin olmadığından ötürü dilencilik yapmak zorunda kaldıklarını söylüyor.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, vatandaşlara Suriyeli dilencilere para vermemeleri konusunda sık sık uyarıda bulunuyor. Vatandaşlar ise, bazı dilencilerin esnafı ve kendilerini rahatsız ettiklerini söyledi

HABERE YORUM KAT