1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vatandaş sıcaktan kulp çayına koştu
Vatandaş sıcaktan kulp çayına koştu

Vatandaş sıcaktan kulp çayına koştu

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak havalarla birlikte serinlemeye çalışan vatandaşlar kendilerini Kulp Çayı'nın serin suyuna attı.

A+A-

Kulp Çayı, yaşlı ve gençlerin serinleme mekanı oldu. Ramazan ayı ile birlikte, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklardan bunalan vatandaşlar, serinlemek için özelikle Kulp Çayı ve Şekirhan Çayı'nı tercih etti.

Kulp Çayı'nda serinlemeye çalışan Hasan Demir adlı vatandaş, sıcaklardan dolayı bunaldıklarını söyledi. Demir, "Büyük küçük demeden herkes buraya geliyor. Ramazan ayında oruç tutan vatandaşlar Kulp Çayı'na gölgeliklere gelerek serinlemeye çalışıyor. Kulp ilçesi çok sıcak bir dönemden geçiyor. Ramazan ayı nedeni ile oruç da tutuyoruz. Buraya gelip serinleyerek bir nebze de olsa susuzluğumuzu unutuyoruz" dedi.

Kulp Çayı'na gelen çocuklar ise, yetkililerin kendileri için Kulp ilçe merkezinde havuz yapmasını istedi. Çocuklar, "Hemen her gün bu Kulp Çayı'na gelerek serinliyoruz. Ama burası yüzmek için elverişli değil. Ayrıca ulaşım sıkıntısı da yaşıyoruz. Yetkililerden bizim yararlanmamız için havuz yapmalarını istiyoruz" diye konuştu.


(MT-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT