1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vatandaş desteği ile erkek öğrenci yurdu
Vatandaş desteği ile erkek öğrenci yurdu

Vatandaş desteği ile erkek öğrenci yurdu

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Hani ilçesinde hayırsever vatandaşların desteği ile 300 metrekarelik alan üzerinde yaptırılan Özel Turhan 3 Erkek Öğrenci Yurdu inşaatının aralık ayında tamamlanarak hizmete açılacağı belirtildi.

A+A-
Bitme aşamasına gelen erkek öğrenci yurdunun 4 katlı olduğu ve alt katın yemekhane, mescit, idari bölümlerinden, diğer katlarının ise derslik ve yatakhanelerden oluşacağı belirtildi.
 
Özel Turhan 3 Özel Erkek Öğrenci Yurdu Yardım Derneği Başkanı Ümit Gönültaş, yapımına geçen yıl başlanan ve bitme aşamasında olan yurdun 60 öğrenci kapasiteli olduğunu belirtti.
 
Yurt binasın hizmete açılmasıyla öğrencilere Kuran-ı Kerim dersinin okullarda görev yapan gönüllü din dersi öğretmenleri ve akil hocalar tarafından verileceğini ifade eden Gönültaş, uzak mahallerden gelen öğrencilerin yurtta kendileri için yapılan yatakhanelerde yatıp kalkacaklarını, öğrencilerin yemek ihtiyaçlarının ise yurt yemekhanesinden karşılanacağını dile getirdi. Gönültaş, öğrencilerin ders aldıkları sınıfların tamamının bilgisayar donanımlı, özel olarak tam donanımlı internet hizmet odaları ve kütüphane bulunduğunu da söyledi. 
 
 
(İÜ-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT