1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Van Persie'nin eşi müslüman çıktı
Van Persie'nin eşi müslüman çıktı

Van Persie'nin eşi müslüman çıktı

Fenerbahçe ile sözleşme imzalayan Robin Van Persie'nin Müslüman olan eşi Bouchra'nın (Büşra), Hollandalı yıldızın İstanbul'a transferinde etkili olduğu ifade edildi.

A+A-

Sarı-lacivertli ekip ile dün sözleşme imzalayan Van Persie'nin eşi Müslüman. Yıldız ismin Fenerbahçe'ye transferinde Bouchra El Bali’nin Müslüman bir ülkede yaşamak istemesinin etkili olduğu belirtiliyor. Shaqueel isimli bir oğulları ve Dina isimli bir kızları bulunan çift İstanbul'a ailece geldi.


Faslı Müslüman bir ailenin kızı olan Bouchra van Persie, 1983’te Hollanda’da dünyaya geldi. İkili 19 yaşında tanışıp ilişkilerine başladı. Bouchra'nın annesi kızını, "Sakın bir futbolcuyla birlikte olma. Onlar ciddi bir ilişki yaşamazlar" şeklinde uyarsa da ikili 2004 yılında dünya evine girdi.


ARSENAL TARAFTARINDAN TEHDİTLER ALDI
Bouchra van Persie Londra'da yaşadıkları dönemde çeşitli yardım organizasyonlarında aktif olarak bulunurken, Manchester United'lı oyuncuların eşleri tarafından oluşturulan yardım grubuna da üye oldu.
Van Persie 2012 yılında Arsenal'den ayrılırken, bu kararın arkasında eşi Bouchra'nın etkili olduğu söylentileri yayıldı. Persie'yi kaybetmek istemeyen Arsenal taraftarları Twitter üzerinden yıldız oyuncunun eşine hakaret ve tehditler savuran mesajlar attılar.


BOŞANMANIN EŞİĞİNE GELDİLER
Evlenmelerinin üzerinden henüz 1 yıl geçmişken yıldız oyuncu bir striptizci tarafından tecavüzle suçlandı ve çiftin evlilikleri tehlikeye girdi. Mahkemenin ardından ilişkinin karşılıklı rıza ile olduğu anlaşılırken, Persie çifti boşanmanın eşiğine geldi. Ancak Bouchra, son anda kararını değiştirirken, ikili her fırsatta ilişkilerine daha güçlü devam ettiklerini dile getirdi.


YILDIZ OYUNCU DA MÜSLÜMAN MI
Öte yandan Bouchra’nın, eşi Robin'i de Müslüman olmaya ikna ettiği yönünde iddialar çeşitli zamanlarda ortaya atıldı. Zamanında bu iddialara cevap veren yıldız oyuncu, "Bu doğru değil. Müslüman, Hıristiyan ya da Yahudi değilim. Ben özgür bir ortamda yetiştirildim. Müslüman olmak istiyorsan bu kalbinden gelmeli. Bunu sırf karım istiyor diye yapamam" ifadelerini kullanmıştı.

HABERE YORUM KAT