1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Valilikten Kayyum için 50 kişilik liste
Valilikten Kayyum için 50 kişilik liste

Valilikten Kayyum için 50 kişilik liste

Bu sezon BAL Liginde mücadele edecek olan Diyarbakırspor'da sıcak gelişmeler.

A+A-

Son 1 yıldır kayyum atamalarıyla yönetilen, kentin sahip çıkmadığı Diyarbakırspor'da rekor düzeyde kayyum başvurusu olduğu bilgisine ulaştık.

Geçtiğimiz hafta resmi olarak kayyum başvurusunda bulunan Diyarbakırspor Taraftarları Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay'ın olumlu çalışmaları ses getirdi. Yapmış olduğu transferler, teknik ekip ve teminat sorununu çok kısa bir sürede çözen Tugay, daha sonra istifa eden Kayyum Abdulkadir Duran'ın istifadan vazgeçmesi üzerine, kayyumluk başvurusundan vazgeçmişti.

Edinilen biİgilere göre son kayyum Abdulkadir Duran'ın istifa etmesinin ardından,  Diyarbakır 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimliği yeni kayyum ataması için yeni başvuruların olduğu gelen bilgiler arasında.

Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay'ın destek ziyaretleri için gittiği Vali Cahit Kıraç ve Emniyet Müdürü Recep Güven ziyaretleride olumlu meyvelerini vermeyebaşladığı öğrenildi.

Kente yeni atanan ve taraftarların umut bağladığı Vali Kıraç görüşmede Diyarbakırspor'un durumuna üzüntülerini dile getirerek, elinden gelen desteği vereceğini açıklamıştı. Taraftarları çok sıcak bir şekilde ilgiyle karşılayan Kıraç, kendisine verilen  dosyayı inceleyeceğini ve valilik olarak Diyarbakırspor'a destek sunacaklarını belirtmişti.

TUGAY'DAN SONRA BEREKETLENDİ

Bu görüşmenin ardından yaşanan Kayyum krizlerinden sonra, bugün gelen bilgilere göre Vali Kıraç, kayyum heyeti olabilecek, kamu kurum müdürleri ve yöneticilerinden oluşan 50 kişilik, bir listeyi  Diyarbakırspor 1.Sulh Mahkemesi Hakimliğine gönderdiği öğrenildi.

3 KİŞİ BİREYSEL BAŞVURDU

Valiliğin gönderdiği 50 kişilik kayyum olabilecek heyet listesinin dışında, 3 kişinin daha kayyum olmak için bireysel başvuruda bulunduğu öğrenildi. Bu 3 isiminde ortak özelliği  mesleklerinin avukat olması ilginç bir ayrıntı olduğu gözden kaçmadı.

Mahkemenin mevcut Kayyum Duran'ın istifa dilekçesi sunduğunu, bu dilekçenin işlemde olduğunu ve yeni bir değerlendirme yapacağı bilgisi edinildi.Valiliğin Diyarbakırspor için olumlu olarak kayyum için isimler önermesi, taraftarlar arasında sevinçle karşılandı.

TUGAY VALİ KIRAÇ'A TEŞEKKÜR ETTİ

Diyarbakırspor Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay, gelişmeleri çok olumlu bulduğunu belirterek şunları söyledi: "Öncelikle sayın Valimiz Cahit Kıraç'ı kısa süre önce ziyaretimizde bizlere elinden ne geliyorsa yapacağını ve Diyarbakırspor'un kurtuluşu için olumlu açıklamları zaten bizleri çok umutlandırmıştı. Şimdi gelen bilgilere göre, Sayın Valimizin Kamu Kurumlarının müdür ve yönetici listesini Mahkemye göndermesi düşüncelerimizi pekiştirdi. Sayın Valimize yürek dolusu teşekkür ediyoruz. Diyarbakırspor'un 45 yıllık mazisinin yok olmaması için verdiğimiz uğraşların boş olmadığını gördük. Umut ediyoruz, bu çalışmaların neticesinde Diyarbakırspor kurtulur ve yine eski günlerine döner. Taraftarlar olarak çok umutluyuz" dedi.

BU HABER SADECE DİYARİNSESİ.ORG'DE

HABERE YORUM KAT