1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Valilikten kamp görevlisine baskı
Valilikten kamp görevlisine baskı

Valilikten kamp görevlisine baskı

Diyarbakır'da Şengalli yurttaşların kaldığı Fidanlık Kampı Sorumlusu Bışar İçli, Êzidîlerin Diyarbakır'dan Edirne'ye olan göç yolculuğuna ilişkin, ajansımızda yayınlanan haberde, kendisinin kullanmadığı ifadelerin Diyarbakır Valiliği tarafından kendisine

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ve Şengalli yurttaşların kaldığı Fidanlık Kampı Sorumlusu Bışar İçli, 1 Temmuz günü kendisinin görüşüne yer verilerek Dicle Haber Ajansı'nda (DİHA) "Êzidîler'in kamptan ayrılmasının yolunu Vali mi açtı?" başlığıyla servis edilen haber nedeniyle, Valililiğin baskısına maruz kaldı.

Konuya dair konuşan İçli, ilgili haberde kendisinin Valilikle görüştüğüne dair bir aktarımı olmamasına rağmen Valiliğin belirterek, "Haberde de belirttiğim gibi kampımızda bugün itibariyle Êzidî halkımızdan 3 bin 500 kişi bulunmaktadır. Kamp yönetimi olarak Edirne'ye gidiş yolculuğu hakkındaki tüm bilgileri kamp sakinlerinden aldık.

Diyarbakır Valiliği ile yapılan görüşme ve ifade edilen diğer hususlar, ilgili haberde de belirtildiği gibi bu kampta yaşayan insanlarımız tarafından dile getirilmiştir" dedi. İçli, Valiliğin bu konuda kendisi üzerinde baskı kurduğunu ve bu açıklamayı kendilerine de iletmesine rağmen, Diyarbakır Valiliği'nin, haberden sanki kendisinin bire bir Valilikle görüştüğünü çıkarması doğru olmadığını ifade etti. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler