1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Valilik yasağı kısmen kaldırdı (Yeni haber)
Valilik yasağı kısmen kaldırdı (Yeni haber)

Valilik yasağı kısmen kaldırdı (Yeni haber)

Diyarbakır ve ilçelerinde devam eden sokağa çıkma yasağı için Valilik tarafından yeniden yapılan değerlendirmede gündüz saatleri için kısmen kaldırıldı.

A+A-
Diyarbakır'daki sokağa çıkma yasağı, Cuma günü saat 06.00'ya kadar uzatıldı
Diyarbakır Valiliği, sokağa çıkma yasağı kararının yarın gündüz için kaldırıldığını, akşam saat 18.00'den cuma günü saat 06.00'ya kadar tekrar uygulanacağını bildirdi.
 
Valilikten yapılan açıklamada, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince ortaya çıkan şiddet eylemleri nedeniyle bozulan asayiş ve güven ortamının tekrar tesis edilmesi için Diyarbakır genelinde 09 Ekim 2014 Perşembe sabah 06.00'ya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği hatırlatıldı.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Yapılan değerlendirme sonucu gündüz sokağa çıkma yasağı tamamen kaldırılmış olup, sokağa çıkma yasağı, ilimiz merkez Sur, Bağlar, Kayapınar ve Yenişehir ilçeleri ile Silvan, Bismil, Lice, Dicle ve Hani ilçeleri için 09 Ekim 2014 Perşembe akşam 18.00 ile 10 Ekim 2014 günü Cuma sabah 06.00 saatleri arasında olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir."
Açıklamada ayrıca, şehrin huzuru, vatandaşların can ve mal güvenliği bakımından sokağa çıkma yasağına uyulmasının büyük önem arz ettiği ifade edildi.

HABERE YORUM KAT