1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Valilik iddiaları yalanladı
Valilik iddiaları yalanladı

Valilik iddiaları yalanladı

Valilik, Lice ilçesi Oyuklu Köyü'nde 3 yıl önce esrar ele geçirildiği için yol ve kanalizasyon yatırımlarının yapılmadığı iddialarını yalanladı.

A+A-

 

Diyarbakır Valiliği, Lice ilçesi Oyuklu köyünde 3 yıl önce esrar ele geçirildiği için hizmette öncelik sıralamasından çıkarılarak yol ve kanalizasyon yatırımlarının yapılmadığı iddialarına ilişkin bazı yayın organlarında çıkan haberleri yalanladı.
 
Valilikten konuyla ilgili yapılan açıklamada, bahse konu yerleşim yerinin yol hizmetlerinde 2012 yılında Hazro Koçbaba-Ormankaya asfalt grup köy yolundan Oyuklu köyüne kadar olan 6.5 kilometrelik yolun alt temel malzeme ile stabilize kaplaması yapıldığı belirtilerek, 2013 yılında da İl Özel İdaresi Ek Yatırım programında Oyuklu köyünün Lice ilçe merkezine bağlantısını sağlayan Oyuklu-Kabakkaya-Tepeköy yolu 15 kilometre alt temel malzeme ile stabilize kaplama yapımı ihale aşamasından sonra gerçekleştirileceği ifade edildi.
 
Açıklamada şu ifadeler yer aldı:
 
"Kanalizasyon hizmeti konusunda ise İl Özel İdaresi'ne yapılan müracaatların yatırım programında değerlendirilmesi için 2012 yılı 1-9-11. aylarında kurum teknik personellerince 3 defa teknik inceleme yapılmış. Bu teknik incelemeler neticesinde köyün kanalizasyon yapımına uygun olmadığı anlaşıldığından kanalizasyon yapımı yatırım programına alınamamıştır. Bu konuda köy muhtarlığına gerekli bilgi verilmiştir. Oyuklu köyünün içme suyu ihtiyacı için 2012 yılında yapılan sondaj kuyusu çalışmalarında içme suyu içilemez çıkmıştır. Yeni bir sondaj kuyusu açılması yapım işi 2013 yılı Lice Kaymakamlığı KÖYDES yatırım programına alınmış ve ihale aşamasından sonra yapımı gerçekleştirilecektir. Lice ilçesi Oyuklu köyüne yapılan hizmetlerden de anlaşılacağı üzere basında belirtilen haberler gerçekle bir ilgisi bulunmamaktadır."

HABERE YORUM KAT