1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Valiliğe gelen kadınların meleği oldu
Valiliğe gelen kadınların meleği oldu

Valiliğe gelen kadınların meleği oldu

Diyarbakır Valiliği güvenliğinden sorumlu kadın komiser, yardım ve çeşitli taleplerde bulunmak üzere valiliğe gelen kadınların meleği oldu.

A+A-
Diyarbakır Valiliği'nde görevli komiser, kısa sürede sıkıntıları için valiliğe gelen kadınların meleği oldu. Sıkıntılarını aşabilmek adına Valiliğe gelen bütün kadınların çok sevdiği komiser, hemcinslerinin bütün sorun ve sıkıntılarını dinliyor ve onlara çözüm bulmaya çalışıyor.
 
Bu hareketiyle büyük takdir toplayıp, başta kadınların olmak üzere vatandaşın sevgilisi haline gelen komiser, şikâyetlerini hemcinslerine anlatan kadınların sorunlarının daha rahat çözüldüğünü kaydediyor. Diyarbakır'ın kenar ilçelerinde insanların daha çekingen olduğunu ve kamu kurumunda, 'tanıdık yoksa ilgilenmezler' mantığının işlediğini anlatan ismini vermek istemeyen komiser, tavır davranış ve hareketleriyle durumun böyle olmadığını herkese gösteriyor.
 
Türkçe dahi bilmeyen kadınlara az buçuk Kürtçesiyle dinleyen gerekirse Kürtçe bilenden yardım almak suretiyle kadınların sıkıntıları için koşturuyor. Vatandaşın ufak bir sıkıntısında bile polisi rahat arayabilmesi gerektiğini anlatan komiser, polisin vatandaş için var olduğunun altını çiziyor.
 
Diyarbakırlı kadınlar, kendilerine yardımcı olan Valilikte görevli komiser için bol bol dua ederken, valilikte işlerinin bitmesine rağmen kadın komiser ile biraz daha fazla zaman geçirmek için muhabbeti uzattıkça uzatıyorlar. Yardım talebi için Valiliğe gelen kadınlardan biri, "Ben hayatımda bu kadar tatlı bir polis görmedim. Beni annesi ablası gibi aldı dinledi. Yardımcı oldu ve mutlu bir şekilde uğurladı. Ben devletin bu yüzünü çok sevdim Allah razı olsun edelim. Biz böyle insanların çoğalmasını diliyoruz" diyerek memnuniyetini dile getirdi. 

HABERE YORUM KAT