1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Vali Toprak'tan Silvan'a ziyaret
Vali Toprak'tan Silvan'a ziyaret

Vali Toprak'tan Silvan'a ziyaret

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Silvan ilçesini ziyaret etti.

A+A-

Kaymakam Yunus Sezer ile bir süre görüşen Vali Toprak, burada yaptığı açıklamada, Silvan ilçesine yılın son ziyaretini gerçekleştirdiklerini belirterek, yıl boyunca yürütülen çalışmalarla ilçeyi ileriye taşıyacak adımlar atıldığını söyledi.

En önemli çalışmanın ise yüksekokulun Silvan'a getirilmesi olduğunu ifade eden Toprak, daha önce tek bölüm ile yaklaşık 80 öğrenciye eğitim hizmeti verilen okulda artık 3 bölümde 300 öğrencinin eğitim gördüğünü belirtti.

Toprak, farklı bölümlerin, hatta fakültenin gelmesi için çok çalışmak gerektiğini anlatarak, "Maliye Bakanlığı'nın desteğiyle köylere asfalt yol yapıldı, okullar açıldı. Sulama ile ilgili Türkiye'nin en büyük projesi olan Silvan Barajı için çalışmalara başlandı. Güvenlik açısından hiç bir sıkıntı yok ve işçiler hiç durmadan sorunsuz şekilde çalışıyorlar. Barajın tamamlanmasıyla 2 milyon dönüm arazi sulanacak. Umuyoruz ki bu projeler sürer.

Devlet hastanesi için yer sıkıntısı vardı ancak ilçe kaymakamının büyük gayretiyle bu sıkıntı giderildi. Ocak ayında yapılacak olan devlet hastanesi ihalesi ile 120 yataklı hastahane 200 yatağa çıkacak. Bu yıl ilçede yapılan projeler o kadar çok ki hangisini söyleyeceğimi bilemiyorum. Vatandaşlarımızın bu projelere destek vermesi bizleri sevindiriyor. Hepimiz el ele vermeliyiz ki başarılar elde edelim" diye konuştu.

Vali Toprak, daha sonra sivil vatandaşların da faydalanabileceği yapımı süren sosyal tesisin inşaatında incelemelerde bulundu.İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Kılıçarslan'ın, 250 çocuğa futbol topu ve forma dağıttıklarını söylemesi üzerine Vali Toprak, "Çocuklar bizim için çok önemlidir. Onları sokaklardan almak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız' dedi.

Silvan İMKB Lisesi'nde yapımı tamamlanan spor salonunu ziyaret eden Toprak'a, bazı veli ve öğrenciler okul servislerine ilişkin sıkıntılarını anlattılar.Silvan İmam Hatip Lisesi inşaatında da inceleme yapan Toprak daha sonra ilçeden ayrıldı.