1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Toprak'tan Nevruz öncesi açıklama
Vali Toprak'tan Nevruz öncesi açıklama

Vali Toprak'tan Nevruz öncesi açıklama

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da 21 Mart günü kutlanacak Nevruz Bayramı hazırlıkları sürerken, yapılan hazırlık çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, "Nevruz Bayramı'nın Diyarbakır'da huzur ve güven içerisinde vatandaşları

A+A-

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Çınar ilçesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kurulan Aile Destek Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Yapılan açılışın ardından gazetecilere Nevruz kutlamaları hazırları konusunda açıklama yapan Vali Toprak, Nevruz Bayramı'nın huzurlu ve coşkulu bir şekilde kutlanması için gerekli çalışmaları yürüttüklerini kaydetti. Güvenlik önlemlerinin vatandaşların huzuru ve güvenliği için alacaklarını aktaran Vali Mustafa Toprak, "Diyarbakır'da 21 Mart günü büyük bir Nevruz kutlaması yapılması planlanıyor. Bununla ilgili tertip komitesi Valiliğimize dilekçe verdiler. Biz istiyoruz ki, bu yılki Nevruz bayram tadında, güzellikler içerisinde halaylarla, neşe içerisinde kutlansın. Bizim açımızda hazırlıklar devam ediyor. Biz de, Nevruz Bayramı'nın Diyarbakır'da huzur ve güven içerisinde vatandaşlarımızın geliş ve gidişlerinde bir problem olmayacak şeklinde kutlanması için, başta güvenlik tedbirleri olmak üzere diğer tedbirleri de aldık. Bu gibi zamanlarda, trafik akışının iyi yönetilmesi, park alanlarını oluşturulması gerekiyor. Trafik tedbirlerini de düzenledik.

Güvenlik tedbirleri noktasında herhangi bir eksikliğimiz yoktur. Nevruz Bayramı'nın huzur ve güven içerisinde coşkuyla kutlanabilmesi için tüm güvenlik birimlerimizin, takviye, kuvveti, ilgisi ve dikkati olacaktır. Şuan bizim açımızda bir problem bulunmamaktadır. Hem tertip komitesi hem de vatandaşlarımız için huzur ve güven tesis edildi. Önemli bir süreç başlatıldı. Bu sürecin inkitaya uğramaması, yanlış görüntü ve mesaj oluşturmaması açısından bayramı bayram tadında kutlayalım. Ülkemizde yaşanan olumlu süreç olumsuzluğa uğramasın. Vatandaşlarımızdan aldığımız mesaj da, yürütülen gönülden gönülle yol açma, milli birlik ve beraberlik projesinin hiç olmadığı kadar şimdi yürüdüğü ve artık bu güzelliği de hiç kimsenin de önünü kesemeyeceği noktasında fikirleri var. Bir şeyi başlatmak kadar, ona sahiplenmek de önemli. Vatandaşlarımız hem bu güzellikleri istiyor bekliyor, hem de bu sürece sahip çıkıyor. Tüm Diyarbakırlı hemşehrilerimin Nevruz Bayramı'nı tebrik ediyorum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT