1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Toprak'tan Nevruz değerlendirmesi
Vali Toprak'tan Nevruz değerlendirmesi

Vali Toprak'tan Nevruz değerlendirmesi

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Nevruz kutlamaları ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bazı istenmeyen görüntüler ve Türk bayrağının orada olmaması hiç hoş olmamıştır. Ben inanıyorum ki, bundan sonraki etkinlikler ve faaliyetlerde o eksikliğin d

A+A-

Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında bir okulda düzenlenen etkinliğe katılan Vali Toprak, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Nevruz kutlamaları ile ilgili konuşan Vali Toprak, 21 Mart Nevruz Bayramı'nın tüm yurtta, tüm coğrafyalarda olduğu gibi Diyarbakır'da da kutlandığını söyledi.

Nevruz'a büyük bir katılımın olduğunu belirten Vali Toprak, “Ben öncelikle vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Nevruz etkinliği önceki yılların aksine güzel ve huzur içerisinde, güven içerisinde geçti. Bir taraftan da yine güvenlik birimlerimize teşekkür etmek istiyorum. Almış olduğumuz tedbirlerle arkadaşlarımızın özverisi ve fedakarlığı çerçevesinde karşılıklı oluşturulan işbirliği sayesinde herhangi bir problem olmadan bu Nevruz Bayramı'nı da geleceğe de bir takım olumlu görüntüler ile bitirmiş olduk. Endişe oluşturabilecek problemlerin giderilmesi gerekiyor. Onun için o görüntüler olumsuz olmuştur, ama nihayetinde genele baktığımızda orada vatandaşlarımızın bir güzellik içerisinde oraya geldiklerini ve yine de herhangi birinin başına bir olumsuzluk gelmeden rahat bir şekilde evlerine döndüklerini de görüyoruz” diye konuştu.

“75 MİLYONU RAHATSIZ EDEBİLECEK GÖRÜNTÜLER VARSA ONLARDAN UZAK DURMALIYIZ”

Nevruz alanında Türk bayrağının bulunmaması ile ilgili de açıklamalarda bulunan Vali Toprak, şunları söyledi:

“Bazı istenmeyen görüntüler ve Türk bayrağımızın orada olmaması, eksik olması da hakikaten hiç hoş olmamıştır. Ben inanıyorum ki bundan sonraki etkinlikler ve faaliyetlerde o eksikliğin de giderilmesi gerekiyor. Çünkü biz birlikte yola çıktık ve güzelliklerden bahsediyorsak ve ortak manada herkesin sevgisini, hoşgörüsünü ve birlikte yaşamın o güvencesini ortaya koymaya çalışıyorsak herkesin karşılıklı güzellikleri de ortaya koyması gerekiyor. O noktada bayrağımızın olmaması ciddi bir eksiklik, ama bundan sonra inşallah bunun giderileceğine ben inanıyorum.

Herkes bu sürece çok olumlu bir katkı koymalı, 75 milyonu belki rahatsız edebilecek görüntüler varsa onlardan da mutlak suretle uzak durmalıyız. Herhangi bir yol kazası ve olumsuzluk olmaması açısından her bir bireyin, her bir dinamiğin, her bir tarafın bu konuda üzerine düşen görevi hassas, özenli davranışı, görüntüyü de ortaya çıkarması gerekir diye düşünüyorum.”

HABERE YORUM KAT