1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Toprak'tan DTSO'ya veda ziyareti
Vali Toprak'tan DTSO'ya veda ziyareti

Vali Toprak'tan DTSO'ya veda ziyareti

Tayini İzmir'e çıkan eski Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Can ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederek helallik istedi.

A+A-

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Can, Başkan Yardımcıları Diyadin Gezer ve Remzi Durmaz ile Yönetim Kurulu Sayman Üye Mahmut Aydın ve Yönetim Kurulu Üyeleri Devrim Türk ile Seyithan Çiçek'in yanı sıra DTSO Genel Sekreter'i Mehmet Aslan'ın hazır bulunduğu ziyarette çözüm süreci ve Diyarbakır'ın geleceği hakkında sohbette bulunuldu.

Sohbette sözün yaklaşmakta olan DTSO seçimlerine gelmesi üzerine Eski Vali Mustafa Toprak şunları dile getirdi: 'Seçimlerden sonra yönetime kim gelirse gelsin, bu kente katkı sunacaksa her kesin kabulü olacaktır. Seçimlerin kazasız belasız tamamlanmasını ve hayırlı olmasını diliyorum. Bizim görevimizde de olduğu gibi her görevin bir sonu vardır, önemli olan görev süresince hizmet etmeye devam etmektir. Ticaret ve Sanayi Odası gibi meslek kuruluşları bir kentin umudu olan kurumlardır. Seçimlerden, şehrin yararına olacak bir birliktelik tablosu çıkması önemlidir.'

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Can da seçimlerde hassas olunmasını dileyerek, 'Tarafsız, şeffaf ve kavgasız geçmesini diliyoruz. Bu seçimler, Diyarbakır'ın demokrasiye inancını da göstermelidir' dedi.
Kendi görev süreleri boyunca doğrunun yanında durmaya çalıştıklarını, eksiklerinin olabileceğini ama doğrulardan taviz vermediklerini dile getiren Can, tayini İzmir'e çıkan Mustafa Toprak'a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

DTSO'nun önemine uygun olarak çalıştıklarını dile getiren DTSO Başkan Yardımcısı Remzi Durmaz da, 'Odanın Diyarbakır'a katkı sunmaya devam edecek şekilde çalışmasını temenni ediyoruz. Bu kente dair birlikte başlattığımız çok önemli projeler var, bunlar tamamlandığında anlaşılacaktır. Ayrıca çözüm sürecine girmiş bir Diyarbakır'ın geleceğinin çok daha iyi olacağı kanaatindeyim' şeklinde konuştu.
Sohbete katılan DTSO Başkan Yardımcısı Diyadin Gezer ise Toprak'a başarılar dileyerek şunları söyledi: 'Muhalefet partilerine rağmen toplumun çok büyük bir kesimi bu sorunun çözümünden yana tavır koymuştur. Sizlerin de gittiğiniz yerlerde Diyarbakır'la ilgili olumlu izlenimlerinizi taşıyacağınıza inanıyoruz'

Yönetim Kurulu Üyelesi Devrim Türk ise özellikle OSB yönetiminde birlikte mesai yaptıklarını dile getirerek, 'Organizeye katkılarınızdan dolayı özellikle teşekkür ediyorum. Bizler de seçimlerden sonra görevlerimizden ayrılıyoruz. Göreve yeni gelenlerin kentin ekonomisine ilişkin çalışmalar ortaya koyması önemli. Diyarbakır'ın ekonomisindeki belli başlı enstrümanlar bellidir ve sınırlıdır, ancak bunlara Kültür Turizmi eklenmesi çok önemlidir, bunu da enstrümanlara eklemek gereklidir' dedi.İzmir'in de çok önemli sorunları olduğunu dile getiren Türk, Toprak2a kolaylıklar diledi.

Silahların susmasının bile insanların gözlerinden okunan bir umut yarattığını dile getiren Toprak, bu süreçte her kesin çok dikkatli olması gerektiğinidile getirerek, 'Silahın endişesinin ortadan kalkması çok önemli. Makul ve huzur vaat eden bir süreç gelişiyor. Bu süreçte iyilikleri, güzellikleri öne çıkarmamız gerekli hep birlikte. Ben tam bu süreçte gidecek olmaktan dolayı biraz buruk ayrılıyorum doğrusu. Diyarbakır içimde bir yara ve hasretle ayrılıyorum buradan. Çok daha uzun süre kalmak ve bu kente hizmet etmek isterdim. Şimdi bu süreçte kente ilginin hızla arttığını görmekten dolayı çok mutluyum. Daha önce gelişlerini erteleyenler bugün bir an önce gelmek istiyorlar' dedi.

Diper Yönetim Kurulu üyelerinin de Eski Vali Mustafa Toprak'a yeni görevinde başarılar dilemelerinin ardından Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Can, Toprak'a Diyarbakır'ı tasvir eden bir çini sanat eseri hediye etti.

 

HABERE YORUM KAT