1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Toprak'tan çocuklara boyama kitabı projesi
Vali Toprak'tan çocuklara boyama kitabı projesi

Vali Toprak'tan çocuklara boyama kitabı projesi

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Yumurcak Dünyası Oyuncak AŞ'nin organize ettiği proje kapsamında ilköğretim öğrencilerine Cailliou (Kayu) boyama kitabı dağıttı.

A+A-
Yumurcak Dünyası'nın katkısıyla gerçekleştirilen proje kapsamında Diyarbakır Valisi Toprak, Vehbi Koç İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti. Öğrencilerle sohbet eden Toprak, daha sonra boyama kitaplarını öğrencilere dağıttı. Diyarbakır'da yaklaşık olarak 450 bin civarında öğrencinin bulunduğunu söyleyen Toprak, bunların lise, ilköğretim ve okul öncesine bakıldığında her yaş grubundan her sınıfta 30-35 öğrencinin eğitime devam ettiğini dile getirdi.
 
ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
 
Toprak, şöyle konuştu: “Demek ki bizim okul öncesi sınıflarda 30 bin tane ilave boyama kitaplarına da ilave destek için ihtiyacımız var. Yumurcak Dünyası'na çok teşekkür ediyorum. Geldiniz ve önemli bir çizgi kahramanı, bu tanınan kahramanın adı altındaki boyama kitabını da burada dağıtıyorsunuz. Yumurcak Dünyası'na yeniden çok teşekkür ederim. Bu güzelliklerin hem sizin daha farklı alanlarda katkı sağlamanızı da geliştirmesini diliyorum hem de tüm hayırseverlere boyama kitabı, eğitime destek, eğitim materyalleri, eğitim derslikleri yapımı ve tüm eğitim altyapısına katkı sağlamaları için de örnek olmasını diliyorum.”
 
BOYAMA KİTAPLARI DAĞITILDI
 
Öğrencilere boyama kitaplarının dağıtılmasının çok anlamlı dile getiren Toprak, “Bugün burada büyük bir anlam var. O anlam hayırseverlik, sosyal manadaki katkıları içerisinde zihninde oluşturan bir grup yumurcak dünyası geldi. Sadece bu okulda değil tüm okullarımızın okul öncesi sınıfların ve birinci sınıfların faydalanması için 10 bin tane boyama kitabını dağıtıyor. Çok teşekkür ediyoruz.” dedi
 
Yumurcak Dünyası Doğu ve Güneydoğu Bölge Müdürü İbrahim Bostan ise “Eğitime destek vermekten dolayı gurur duyuyoruz. Eğitime destek vermeye de devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT