1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Toprak'ın stat tepkisi
Vali Toprak'ın stat tepkisi

Vali Toprak'ın stat tepkisi

Vali Mustafa Toprak, zemini sentetik yüzeyli çim saha olarak yenilenen Bismil İlçe Stadyumu'nu ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

A+A-

Toprak,stadın çevresinin açık olması nedeniyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile müteahit firmaya tepki göstererek, bir an önce çevre ihata duvarının ya da çitinin yapılmasını istedi.

570 BİN TL'YE MAL OLACAK

Bismil ilçesinde yerinde incelemelerde bulunan Vali Toprak,  2012 yılı yatırım planlaması çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü'nce finanse edilen Bismil ilçesi sentetik çim yüzeyli futbol sahasının gençlerin ve kulüplerin kullanımına hazır hale getirilmesi için çalışmaların son safhaya geldiğini belirtti. Yapımına 10 Eylül 2012 tarihinde başlanan ve 570 bin TL'ye mal olan sentetik çim sahanın yapım çalışmalarının geldiği son aşamayı yerinde inceleyen Vali Toprak, futbol sahasının 15 gün içerisinde futbol oynanır hale getirilmesini planladıklarını ifade etti.

'SÜPER LİG KALİTESİNDE SAHA OLDU'

İncelemelerde Vali  Mustafa Toprak'a Bismil Kaymakamı Vehbi Bakır, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Akyol, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Abdüllatif Umut, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Suat Bayhan, İl Milli Eğitim Müdürü vekili Metin Direk ve diğer yetkililer eşlik etti.

Zemini sentetik yüzeyli çim saha olarak yenilenen Bismil İlçe Stadyumu ziyaret eden Vali Toprak sentetik yüzeyli çim sahayı yerinde inceleyerek saha hakkında yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra antrenman yapan Bismil Belediyespor'un oyuncularıyla sohbet eden Vali Toprak, “Bismil İlçe Stadyumu zeminine yapılan sentetik yüzeyli çim saha ile 1. Lig stadyumların kalitesinde hizmet sunmaya hazır hale geldi. Bu yapılan çalışmalar Bismilli sporcularımız daha iyi ortamlarda antrenman yapacaklar ve ligde daha başarılı olacaklar” dedi ve daha sonra Vali Toprak penaltı atışı yaptı.

'ÇEVRE DUVARINI BİR AN ÖNCE BİTİRİN'

Daha sonra Vali Toprak, Bismil'e UEFA standartlarında bir sahanın kazandırıldığını, soyunma ve duş alanların gözden geçirildiğini ancak  çevresinin açık olduğunu belirterek Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve müteahit firmaya tepki gösterdi. Vali Toprak, bir an önce çevre ihata duvarının ya da çitinin yapılması için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdüllatif Umut'a  talimat vererek gerekli çalışmaların bir an önce bitirilmesini söyledi.

Son olarak Bismil İlçe Stadyumu'nda sporcuların kullandığı soyunma odalarını inceledi ve Bismil İlçe Stadyumu'ndan ayrıldı.

HABERE YORUM KAT